Logitech MX Keys S oficjalnie! Zmian niewiele… (+MX Anywhere 3S)

Logitech MX Keys
Logitech MX Keys

Logitech zaktualizował swoje najnowsze akcesoria. Klawiatura Logitech MX Keys S i Logitech MX Anywhere 3S to najnowsze, flagowe peryferia, które możemy zakupić. Co oferują?

Logitech MX Keys S

Logitech MX Keys to moja ulubiona klawiatura, z której korzystam od 3 lat. Jak się okazuje, nareszcie doczekała się nowej edycji. Logitech MX Keys S nie wprowadza wielu zmian, a w zasadzie jest tylko aktualizowana do najnowszych standardów wyznaczonych przez firmę Logitech.

Logitech MX Keys S modyfikuje układ klawiszy funkcyjnych. Przyciski odpowiedzialne za zmianę jasności zostały przesunięte, a na to miejsce pojawiły się przyciski takie jak: zamień mowę na tekst, wycisz mikrofon oraz emoji. Kosztem tej operacji było usunięcie klawiszy menu, zminimalizuj wszystkie oraz podgląd wszystkich otwartych okien.

Logitech MX Keys S i Logitech MX Anywhere 3S
Logitech MX Keys S i Logitech MX Anywhere 3S

Kolejną zmianą jest upgrade do nowszego standardu komunikacji bezprzewodowej, czyli do Logitech Bolt. Finalną nowością jest opcja zmiany czasu i intensywności podświetlenia klawiatury. Jest to zmiana czysto software’owa, która powinna też być możliwa do zreplikowania w MX Keys, ale nie wiemy, czy firma zdecyduje się na stosowny update firmware’u.

Logitech MX Anywhere 3S

Większe zmiany zobaczymy w myszce MX Anywhere 3S, która dedykowana jest użytkownikom laptopów. Przede wszystkim dodano nowe, ciche przełączniki znane z MX Master 3S. Ulepszono też sensor optyczny o rozdzielczości 8000 DPI.

Logitech MX Anywhere 3S
Logitech MX Anywhere 3S

Myszka działa w oparciu o połączenie Logi Bolt, ale niestety, producent nie dorzucił stosownego odbiornika w zestawie (a warto dodać, że za czasów Logitech Unifying, MX Anywhere dostawała specjalny, mniejszy odbiornik). Logitech tłumaczy to faktem, że użytkownicy Logitech MX Anywhere i tak częściej korzystają z Bluetooth (słaby powód…).

Aktualizacji doczekało się także narzędzie Logi Options+, gdzie dodano funkcję Smart Actions. Działa ona w zasadzie jak programowalne makra, ale producent nazywa to funkcjami smart.

Ceny

A ile zapłacimy za nowości Logitecha? Produkty już trafiły do sprzedaży i Logitech MX Keys S wyceniono na 549 złotych, a mysz Logitech MX Anywhere 3S na 459 złotych.

Źródło: Logitech przez Antyweb

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!