Manjaro Linux 21.3 “Ruah” już jest! Co takiego wnosi?

Manjaro Linux 21.3
Manjaro Linux 21.3

Twórcy Manjaro Linux właśnie zaktualizowali obrazy instalacyjne swojego systemu. Już teraz możemy cieszyć się Manjaro Linux 21.3 “Ruah”.

Manjaro Linux 21.3 “Ruah”

Można odczuć, że Manjaro jakby straciło ciut na popularności, a scenę zdobywa Fedora. Jednakże ten system dalej jest aktywnie rozwijany i ma ogromne grono fanów i użytkowników. Pomimo, że jest to dystrybucja z kategorii rolling-release, to twórcy od czasu do czasu odświeżają obrazy instalacyjne, aby po zainstalowaniu nie trzeba było wykonywać mnóstwa aktualizacji.

Manjaro Linux 21.3 to właśnie taki update. Przynosi nam Linux Kernel 5.15 LTS oraz instalator systemu Calamares 3.2. Edycja GNOME oczywiście oferuje najnowsze GNOME 42 z LibAdwaitą oraz GTK4. Pojawiły się również nowe dla GNOME aplikacje, takie jak narzędzia do zdalnego dostępu czy zrzutów ekranu.

Manjaro Linux 21.3
Manjaro Linux 21.3

Manjaro Xfce natomiast oferuje środowisko Xfce w wersji 4.16 z obsługą skalowania zmiennoprzecinkowego. Edycja KDE zawiera środowisko KDE Plasma 5.24 LTS. Jest to wyjątkowo ciekawa decyzja, bowiem od jakiegoś czasu możemy korzystać z Plazmy 5.25, która oferuje wiele dobrych nowości.

Manjaro Linux 21.3 Ruah pobierzecie w wielu odmianach >>tutaj<<. Jeśli natomiast korzystacie z Manjaro to nie martwcie się, zapewne już macie wszystkie nowości.

Źródło: OMG!Ubuntu, własne

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!