O ile zdjęcia nie kłamią, to Meizu Note 8 Plus będzie klonem Huawei Mate 20 Pro z czterema aparatami

huawei mate 20 pro

Pamiętacie Meizu Note 8? Według wielu przedpremierowych spekulacji miał być flagowcem z krwi i kości, ale okazał się zwykłym modelem ze średniej półki. Niebiescy, nie wiedzieć czemu, zmienili jedynie nazewnictwo swojej serii większych średniaków. Podobno na światło dzienne ukaże się też Meizu Note 8 Plus, który będzie zdecydowanie ciekawszy.

Co wiadomo o Meizu Note 8 Plus?

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie ma stuprocentowej pewności, iż ten model wyjdzie pod nazwą Meizu Note 8 Plus. Na to wskazują przecieki, które często okazują się prawdziwe lub zawierają ziarnko prawdy.

meizu note 8 plus

Zgodnie z tym co widzimy na zdjęciu, Meizu Note 8 Plus będzie kolejnym smartfonem z aż czterema aparatami z tyłu. Ten model ma szansę być drugim na świecie wyposażonym w cztery obiektywy, po Samsung Galaxy A9. Tutaj ich ułożenie przypomina to z najnowszego Huawei Mate 20 Pro. Spodziewamy się, że główną matrycą będzie Sony IMX362, a pozostałe będą pełnić podobne funkcje co w Galaxy A9. Myślę, że jeśli trend na “wincyj aparatuf” się utrzyma, to w 2019 roku ujrzymy większość flagowców z trzema, a nawet czterema “oczkami”z tyłu.

wincyj aparatuf

Nie zrozummy się źle, oczywiście każdy nowy aparat daje jakieś możliwości, np. bezstratny zoom, szeroki kąt, rozmycie tła (co można też uzyskać przy pomocy oprogramowania i jednego aparatu), ale zwykłym użytkownikom zależy przede wszystkim na jakości zdjęć. Na co komuś te wszystkie bajery kiedy zdjęcie będzie po prostu kiepskie? Zastosowanie większej ilości obiektywów ma sens, jeśli ten podstawowy daje idealny efekt, więc dla mnie umieszczanie aż czterech (a w przyszłości może i więcej) w średniaku nieco mija się z celem.

Wracając do samego Meizu, podoba mi się to, że producent podtrzymał stylistykę i telefon też będzie matowy. Szklany tył wygląda ślicznie, dopóki nie zbierze śladów używania lub, o zgrozo, zbije się. Czerwony kolor to też coś, co cieszy moje oko. Powyżej aparatów znajdzie się podwójna dioda LED, a poniżej czytnik linii papilarnych.

Co sądzicie o czterech aparatach w średniaku od Meizu?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!