Messenger został pobrany już 5 miliardów razy z Google Play Store

Messenger nowe logo
Messenger

Przypuszczam, że chociaż raz w życiu mieliście okazję korzystać z Messengera. Sam jeszcze kilka lat używałem go codziennie i to prawie cały czas. Nic w tym dziwnego, wszak Messengera ma niemalże każdy, co sprawia, że jest to uniwersalne narzędzie do kontaktu. Jak się okazuje, aplikacja została pobrana ze Sklepu Google Play już 5 miliardów razy!

Messenger z 5 miliardami pobrań!

Jak mówią najnowsze dane, Messenger jest trzecią aplikacją (z pominięciem tych od Google), która osiągnęła ogromny kamień milowy w postaci 5 miliardów pobrań. A wiecie jakie programy zajęły zaszczytne miejsca pierwsze i drugie? Również produkty Facebooka, a dokładnie aplikacja Facebooka (rekord padł w 2019 roku) oraz WhatsApp (liczba 5 mld osiągnięta w 2020 roku).

Messenger

Takie liczby pokazują jak bardzo ludzie polegają na Facebooku, jako na narzędziu do komunikacji – pomimo tych wszystkich kontrowersji. Daleko szukać nie musimy, bowiem to właśnie w Polsce Messenger nadal jest najczęściej wybieranym komunikatorem internetowym. Mało tego, kolejny niezwykle popularny komunikator, to również twór Facebooka.

Warto jednak dodać, że wzrost popularności przeżywają takie platformy jak Signal i Telegram, które oferują zwiększone bezpieczeństwo, prywatność, a także o wiele lepszych i szybciej działających klientów. Mało tego, warto wspomnieć o bardzo ciekawych funkcjach i udogodnieniach, które na próżno szukać u konkurencji. Niestety, w porównaniu do liczby użytkowników wykręcanej przez Messengera, wyniki Telegrama i Signala wyglądają biednie.

Z jakiego komunikatora internetowego korzystacie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: Android Police, Sklep Google Play!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!