Messenger Lite właśnie umiera. To ostatni dzień tego programu

Messenger Lite
Messenger Lite

Biorąc pod uwagę popularność Messengera w Polsce, to pewnie wiecie czym jest Messenger Lite. Cóż, ta aplikacja właśnie przestaje istnieć.

Messenger Lite do kosza

Messenger Lite to po prostu odchudzona wersja Messengera, która pojawiła się w 2016 roku. Cechowała się mniej atrakcyjnym i prostym designem, zmniejszoną liczbą funkcji i możliwości, ale też przejrzystością, lekkością i szybkim działaniem. Powstała z myślą o słabszych smartfonach, gdzie pełnoprawna aplikacja Messengera mogła działać naprawdę słabo. Jednakże sporo osób wybierało tę wersję zamiast pełnoprawnej, ponieważ po prostu działała lepiej i pewniej. Sam wielokrotnie chciałem z niej korzystać, ale brakowało mi w niej funkcji odpowiadania na wiadomości.

Jak się jednak okazuje, Facebook rozpoczął proces informowania o wyłączeniu aplikacji Messenger Lite. Informacje są wysyłane do użytkowników Lite’a od paru tygodni i ostatni dzień pracy aplikacji jest jutro, 18 września 2023 roku. Po tej dacie komunikator przestanie być dostępny i użytkownicy zostaną zmuszeni przesiąść się na wersję pełnoprawną, czyli Messenger. Firma Meta nie podała konkretnego powodu rezygnacji z projektu Messenger Lite.

Szkoda, Messenger Lite był świetną odskocznią dla zwykłego Messengera, który nawet dzisiaj straszy błędami, przeładowaniem, powolnym działaniem i reklamami. Całe szczęście, z Messengera korzystam naprawdę rzadko, ponieważ dominującym komunikatorem jest u mnie Telegram, którego aplikacje klienckie są znacznie lepiej zaprojektowane i przygotowane.

Źródło: The Sun

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!