Mobilny Firefox nareszcie obsłuży gest “pociągnij aby odświeżyć”

Firefox

Mozilla Firefox to jedyny prawdziwy konkurent dla Google Chrome i bardzo cieszę się, że nadal jest rozwijany, a dodawane do niego funkcje są bardzo przydatne. Nie tak dawno temu Firefox doczekał się kompletnie nowej aplikacji mobilnej. Postanowiłem ją przetestować i uważam, że jest świetna, jednak względem Google Chrome czy Brave ma kilka braków, między innymi tęskniłem za obsługą gestów. Jak się okazuje, Mozilla chce to zmienić.

Firefox to przeglądarka internetowa, którą zna bardzo dużo osób. Co prawda, swoje lata świetności ma daleko za sobą, kiedy to korzystało z niej aż ponad 20% internautów, jednak nadal jest to świetny i rozbudowany produkt. Ostatnio nawet przetestowałem Firefox Beta na Androida i bardzo mi się spodobał (więcej dowiecie się >>stąd<<).

Warto przeczytać: Zła wiadomość dla fanów Mozilli. Firma pozbywa się dwóch usług

Mobilny Firefox z obsługą gestu “pociągnij aby odświeżyć”

Według mnie największym brakiem w mobilnym Firefoxie – względem przeglądarek opartych o Chromium – jest brak gestów. Korzystając z Brave Browser jestem przyzwyczajony do pociągnięcia za pasek adresu aby wyświetlić otwarte karty czy do pociągnięcia za górną część widoku witryny aby ją odświeżyć. jak się okazuje, ten drugi gest już niedługo wyląduje w Firefoxie.

Gest pociągnięcia od góry aby odświeżyć jest nam znany od dawna i możemy go dostrzec w wielu aplikacjach mobilnych, nie tylko w przeglądarkach internetowych. Mozilla postanowiła go nareszcie dodać do Firefoxa. Póki co, funkcja jest dostępna tylko i wyłącznie w kanale Nightly, a więc może nie działać zbyt dobrze. To jednak nam pokazuje, że już niedługo powinna pojawić się w wersji Stable, z której zapewne korzysta większość użytkowników Firefoxa.

Warto zobaczyć: Firefox 82 już jest i wprowadza wiele ciekawych nowości!

Bardzo cieszę się, że Mozilla postanowiła nadrobić braki względem przeglądarek internetowych opartych o Chromium. Firefox ma naprawdę wiele do zaoferowania i jest to świetny produkt, z którego korzysta się naprawdę dobrze. Jeśli w tym momencie miałbym zrezygnować z Brave Browser to przesiadłbym się właśnie na Firefoxa.

Z jakiej przeglądarki internetowej korzystacie? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!