Motorola Edge 30 już w Polsce! Ile kosztuje?

Motorola Edge 30
(fot. Motorola)

Motorola właśnie wprowadziła na nasz rynek bardzo ciekawy smartfon z półki premium. Co oferuje i ile kosztuje?

Motorola Edge 30 oficjalnie w Polsce

Właśnie dzisiaj odbyła się premiera telefonu Motorola Edge 30 na naszym rynku. Telefon wyceniono na 2199 złotych. Co dostajemy za tę kwotę?

Edge 30 to przede wszystkim procesor Qualcomm Snapdragon 778G+, a także 8 GB RAM. Na pliki użytkownika mamy wbudowaną pamięć o pojemności 128 gigabajtów. Jak twierdzi sam producent, taki zestaw ma być dobry do gier czy korzystania z innych funkcji bez żadnych opóźnień.

Motorola Edge X30
Motorola Edge X30 (fot. Motorola)

Mamy też bardzo dobry ekran OLED o przekątnej 6,5 cala z częstotliwością odświeżania obrazu na poziomie 144 Hz. Jest też obsługa HDR10+, a także przestrzeń barw DCI-P3. To również może być świetna zaleta tego sprzętu. Warto dodać, że po obu stronach ekranu znajdziemy dwa głośniki stereo z obsługą technologii Dolby Atmos. Przechodząc do łączności, to trzeba wspomnieć o 5G, NFC, Bluetooth 5.2, USB-C, Dual SIM i WiFi 6E. Telefon obsługuje również technologie Ready For, dzięki której możemy podpiąć go do monitora i korzystać jak z komputera stacjonarnego.

Motorola Edge X30 (fot. Motorola)
Motorola Edge X30 (fot. Motorola)

Zdjęcia zrobimy aparatem głównym 50 MP z OIS oraz matrycą ultraszerokokątną 50 MP z polem widzenia 114 stopni. Kamerka do selfie ma natomiast 32 MP. Na papierze wygląda to całkiem dobrze, jednak faktyczne możliwości fotograficzne smartfona wykażą testy. Warto też dodać, że smartfon mierzy sobie 6,79 mm grubości. Całość zasilana jest ogniwem 4020 mAh z obsługą szybkiego ładowania TurboPower.

Motorola Edge X30 (fot. Motorola)
Motorola Edge X30 (fot. Motorola)

Warto dodać, że Motorola pozostaje w Polsce całkiem popularną marką. Ich smartfony wyróżniają się na tle innych i w tym roku podobają mi się jakoś bardziej. Jestem ciekawy czy lepsze są też ich możliwości foto, bo – oprócz Moto X Style – Motorola niekoniecznie kojarzy mi się z fotograficznymi smartfonami.

Motorola Edge X30 (fot. Motorola)
Motorola Edge X30 (fot. Motorola)

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!