Najlepsze telefony kwietnia według benchmarka Master Lu

nubia red magic 3

W każdym miesiącu AnTuTu publikuje swój własny ranking najlepszych smartfonów. Teraz podobny ranking zawierający urządzenia, które w kwietniu tego roku trafiły do sprzedaży w Państwie Środka przygotował chiński portal benchmarkowy Master Lu. 

Nubia Red Magic 3 miażdży konkurencję

Master Lu jest testem benchmarkowym znanym przede wszystkim w Państwie Środka. W Europie dużo popularniejsze jest AnTuTu czy Geekbench. Niezależnie jednak od tego z jakiego testu chcemy korzystać musimy pamiętać, że wyniki benchmarkowe nie zawsze przekładają się na rzeczywistą pracę urządzenia. Niemniej jednak nadal spora część użytkowników przykłada niezwykle dużą wagę do cyferek, a co za tym idzie warto się z nimi zapoznać.

master lu ranking kwiecień

Pierwsze miejsce i to z ogromną przewagą zdobyła niedawno zaprezentowana Nubia Red Magic 3. Jest to jedyny smartfon w zestawieniu, który przekroczył 400 000 punktów. Praktycznie wszystkie tegoroczne flagowce, poza tymi od Huawei, wyposażone są w Qualcomm Snapdragona 855 i minimum 6 GB RAM-u. Skąd zatem takie różnice w wynikach? Najprawdopodobniej Nubia Red Magic 3 zawdzięcza swój sukces aktywnemu układowi chłodzenia łączącego chłodzenie cieczą oraz powietrzem. Drugie miejsce zajął OPPO Reno 10x Zoom, a podium zamyka Lenovo Z6 Pro. Czwarte miejsce także należy do smartfona z Snapdragonem 855 czyli Meizu 16s.

Zobacz też: Flagowiec z serii Redmi osiąga wysokie wyniki w AnTuTu

Dopiero na piątym i szóstym miejscu uplasowały się telefony z Kirinem 980 czyli Huawei P30 Pro oraz Huawei P30. Pamiętajmy jednka o tym, że w tym roku chiński gigant zaprezentuje światu zupełnie nową jednostkę czyli Kirina 985. Procesor ten ma być prawdziwą rewolucją, a co za tym idzie bardzo możliwe, że pozostawi on w tyle Qualcomm Snapdragona 855. Przejdźmy jednak do kolejnych miejsc w zestawieniu Master Lu. W kwietniowym rankingu siódmy był standardowy wariant OPPO Reno. Ósme i dziewiąte miejsce należy do Samsunga i jego najnowszych średniaków czyli modeli Galaxy A70 oraz Galaxy A60. TOP10 zamyka Honor 20i. W maju zobaczymy kolejne premiery smartfonów różnych firm, a co za tym idzie z niecierpliwością czekamy na kolejne zestawienie!

Co myślicie o rankingu przygotowanym przez Master Lu? Przykładacie wagę do testów benchmarkowych? Zapraszamy do dyskusji!

Dodaj komentarz
Total
1
Share