Najlepsze telefony stycznia 2019 wg AnTuTu. Czołówka bez zmian, choć myślę, że nie na długo…

antutu logo

Styczeń już za nami, a więc przyszedł czas na podsumowanie rankingu najlepszych smartfonów według benchmarku AnTuTu. Jak na razie, wielkich rewolucji nie ma, jednak uważam, że targi MWC 2019 to zmienią!

Nubia nadal króluje, Huawei tuż za nią

W poprzednim miesiącu Nubia Red Magic Mars przebiła wszystkie smartfony w rankingu tego popularnego benchmarka. Smartfon, który pracuje w oparciu o Snapdragona 845 wraz z 10 GB pamięci operacyjnej wygrał z urządzeniami Huawei. Problem na pewno nie leży w samym układzie SoC, ponieważ Kirin 980 jest piekielnie mocną jednostką. No dobra, ale skupmy się na aktualnym rankingu. Małe zmiany zaszły, lecz na ostatnich miejscach TOP 10.

antutu styczeń 2019

Zacznijmy od końca, bowiem tak jak wcześniej Nubia otwierała i zamykała topową dychę, tak teraz ostatnie miejsce zajmuje Asus ROG. Jest to gamingowy smartfon, który, przynajmniej według mnie, najlepiej wyposażonym urządzeniem tego typu. Ma sporo dedykowanych gadżetów oraz ma nienaganny design. Na dziewiątym miejscu znajdziemy Vivo NEX S (Ultimate), czyli pierwszy smartfon z wysuwaną kamerką przednią. Na ósmym miejscu pozostał OnePlus 6T, czyli najnowszy “zabójca flagowców” od chińskiego giganta. Dalej są już tylko zmiany w kolejności, bowiem Huawei Mate 20 Pro spadł w rankingu poniżej Xiaomi Black Shark Helo.

blackshark helo
Xiaomi Black Shark Helo

Kolejny raz ranking pokazuje, że Snapdragon 845 może być lepszy od Kirina 980. Trochę nie chce mi się w to wierzyć i podchodzę do tego z małym dystansem. Najprawdopodobniej jest to po prostu błąd pomiarowy, z którego wynika też to, jak rozmieszczone w rankingu są pozostałe urządzenia z Kirinem w środku. Koniec konców cały ranking wygląda tak:

  1. Nubia Red Magic Mars
  2. Huawei Mate 20
  3. Honor V20
  4. Huawei Mate 20X
  5. Huawei Magic 2
  6. Xiaomi Black Shark Helo
  7. Huawei Mate 20 Pro
  8. OnePlus 6T
  9. Vivo Nex S
  10. Asus ROG

Pewnie zgodzicie się ze mną, że brakuje tu jakichś większych nowości. Pamiętajmy jednak, że już niedługo targi MWC 2019, które będą obfite w premiery flagowców, a jeszcze przed nimi Samsung zaprezentuje serię Galaxy S10. Z pewnością te smartfony pojawią się w rankingu.

Jak myślicie, który z dotychczasowo zapowiedzianych smartfonów pojawi się na 1 miejscu w rankingu AnTuTu? A może Nubia zostanie niepokonana?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!