Najwydajniejsze smartfony maja 2019 według AnTuTu!

antutu logo

Kwietniowy ranking najwydajniejszych smartfonów przygotowany przez AnTuTu został zdominowany przez Xiaomi. Jednak już wtedy wspominaliśmy, że maj może nam przynieść zupełnie innego lidera wydajności w testach benchmarkowych. Nie myliliśmy się!

Nubia spełniła obietnice

Zarówno przed premierą jak i podczas prezentacji tegorocznego flagowca firma Nubia obiecywała światu, że Red Magic 3 będzie najmocniejszym urządzeniem dostępnym na rynku. Wszystko za sprawą zupełnie nowego systemu chłodzenia, który sprawia, że smartfon pozostaje chłodny nawet podczas bardzo intensywnych testów. Zapowiedzi okazały się faktem. W maju Nubia Red Magic 3 została niekwestionowanym numerem jeden zdobywając 380921 punktów w teście benchmarkowym AnTuTu. Drugie miejsce należy do firmy ZTE oraz modelu Axon 10 Pro (376916 punktów). Podium zamyka Xiaomi Mi 9 Explorer Edition (376092 punktów), który jeszcze w kwietniu był numerem jeden.

antutu maj 2019

Xiaomi pokazuje światu, że to ich smartfony są jednymi z najwydajniejszych na świecie. Potwierdza to także czwarta pozycja Black Sharka 2 (374736 punktów) oraz piąta standardowej wersji Xiaomi Mi 9 (372422 punktów). Na kolejnych miejscach uplasowały się Meizu 16s z wynikiem 370135 punktów, OnePlus 7 Pro z wynikiem 368834 punktów oraz Lenovo Z6 Pro, który zdobył 363399 punktów. Dopiero dwa ostatnie miejsca należą do tegorocznych flagowców Samsunga czyli Galaxy S10+ (362450 punktów) oraz Galaxy S10 (361394 punktów).

Zobacz także: Nubia Red Magic 3 debiutuje na rynku globalnym. Sprzedaż rusza już za moment!

Qualcomm królem wydajności

Co ciekawe w majowym rankingu wydajności przygotowanym przez AnTuTu nie znajdziemy jakiegokolwiek urządzenia wyposażonego w procesor jakim jest Kirin 980. Oczywiście jest to jednostka pokazana światu w zeszłym roku i wciąć czekamy na jego następce (Kirina 985 lub 990). Ciężko jednak powiedzieć jak będzie wyglądała sytuacja w przyszłości patrząc na problemy firmy Huawei oraz konflikt pomiędzy chińskim producentem a rządem Stanów Zjednoczonych. Sam gigant z Państwa Środka deklaruje, że w tym roku pozostawi konkurencję daleko w tyle i udowodni światu, że wcale nie potrzebuje wsparcia amerykańskich producentów aby tworzyć coś co może podbić serca użytkowników. Czy tak będzie w rzeczywistości? Z niecierpliwością czekamy na dalszy rozwój wydarzeń!

Co myślicie o najnowszym rankingu wydajności przygotowanym przez AnTuTu? Korzystacie z któregoś z urządzeń znajdujących się w zestawieniu? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!