Strona główna Aktualności W rankingu AnTuTu z kwietnia 2019 roku króluje Xiaomi!

W rankingu AnTuTu z kwietnia 2019 roku króluje Xiaomi!

-

Zaledwie wczoraj pisaliśmy o rankingu wydajności smartfonów, które w kwietniu trafiły do sprzedaży na terenie Chin, a teraz swoje zestawienie opublikowało po raz kolejny AnTuTu. Oczywiście nie dotyczy one jedynie kwietniowych urządzeń, ale ma ono na celu przedstawienie najmocniejszych telefonów na rynku mobilnym!

Xiaomi numerem jeden

Wszystkie testy wydajnościowe zostały wykonane pomiędzy 1 kwietnia a 30 kwietnia tego roku. Co więcej jest to uśredniony wynik z ponad 100 egzemplarzy, a o za tym idzie ciężko mówić o przypadku. Co ciekawe w zestawieniu nie znajdziemy Nubii Red Magic 3, która miała pozostawić inne urządzenia daleko w tyle jeśli chodzi o wydajność. Wszystko wskazuje na to, że smartfon ten pojawi się już w majowym edycji. Tym razem ranking AnTuTu został zdominowany przez Xiaomi. Pierwsze miejsce należy do Mi 9 Explorer Edition czyli przeźroczystej wersji z 12 GB RAM-u. Model ten zdobył aż 373 715 punktów. Tuż za nim jest standardowa edycja flagowca giganta z Państwa Środka. Mi 9 zdobył 373 511 punktów, a po pokazuje nam jak niewielka różnica jest pomiędzy 8 GB a 12 GB RAM-u.

antutu kwiecień

Podium zamyka Xiaomi Black Shark 2 z wynikiem na poziomie 371 837 punktów. Kolejne miejsce to Meizu 16s (370 306 punktów). Zaskoczeniem może być piąte miejsce vivo iQOO Monster (363 360 punktów) czyli gamingowego smartfona wyposażonego w 12 GB RAM-u. To pokazuje, że chińska firma niezbyt dobrze poradziła sobie z optymalizacją samego systemu lub własnej nakładki. Szóste i siódme miejsce to pozycje zajęte przez Samsunga Galaxy S10+ (359 936 punktów) oraz Samsunga Galaxy S10 (358 726 punktów).

Zobacz też: Najlepsze telefony kwietnia według benchmarka Master Lu

Na ósmym miejscu znajdziemy słabszą wersję gamingowego smartfona firmy Vivo czyli model iQOO. Urządzenie to może pochwalić się wynikiem na poziomie 354 138 punktów. Kolejna pozycja może być dla wielu sporym zaskoczeniem. Nubia Red Magic Mars (zdobywając 310 612 punktów) jest smartfonem wyposazonym nie w Qualcomm Snapdragona 855, a w Snapdragona 845 czyli zeszłoroczną jednostkę. Wynik tego modelu jest jednak zdecydowanie słabszy niż pierwszej ósemki. TOP10 zamyka jedyny w kwietniowym zestawieniu telefon z Kirinem 980 czyli Honor View 20. Jakie zmiany przyniesie nam kolejny ranking? Tego dowiemy się już za miesiąc!

Co myślicie o kwietniowym rankingu wydajności AnTuTu? Korzystacie z któregoś z wymienionych urządzeń? Zapraszamy do dyskusji!
Kolejny artykuł znajdziesz poniżej