Need For Speed Unbound oficjalnie!

Need For Speed Unbound - Trailer i logo

Po 3 latach EA wypuszcza kolejną odsłonę kultowej serii gier wyścigowych, która żyje od 1994 roku. Tytuł Need For Speed Unbound nie okazał się dla nas wielkim zaskoczeniem, gdyż jego oraz kilka innych szczegółów zdążyliśmy poznać w dotychczasowych przeciekach na temat gry. Electronic Arts miało w planach prezentację gry jeszcze tego lata, jednak przez pewne opóźnienia trwała w tym temacie cisza.

Cisza została przerwana trzy dni temu (03.10.2022), kiedy oficjalne konta serii Need For Speed zmieniły w socialach swoje zdjęcia profilowe i tła. Następnego dnia wszystko było jasne – Ogłoszono wypuszczenie oficjalnego zwiastuna 6 października 2022. No i oto jest:

Trailer gry Need For Speed Unbound

Już z przecieków wiedzieliśmy o tytule gry, ale oprócz tego wyciekły screenshoty z elementami przypominającymi grafiki w stylu anime. Taka informacja zaniepokoiła część fanów gry, na szczęście wiemy teraz, że są to nie wielkie dodatki graficzne, a nie pełnia stylistyki nowego NFS-a. Widzimy również, że jest to stylistyka bardziej komiksowa aniżeli anime. Tworzona przez studio Criterion Games gra może nie być tym czego oczekiwali wierni fani starszych odsłon tworzonych przez ówczesne EA Black Box. Nowe gry serii Need For Speed są inne, choć także bardzo dobre.

Need For Speed Unbound
Need For Speed Unbound

Na oficjalnej stronie EA możemy znaleźć sporo informacji na temat nadchodzącej gry. Need For Speed Unbound będzie mógł się pochwalić dużą mapą, z miastem Lakeshore City i jego okolicami. Udostępniona została również pełna lista wszystkich, dostępnych dla gracza pojazdów, które znajdą się w grze.

Need For Speed Unbound
Need For Speed Unbound

Wypuszczony trailer skupia swoją uwagę na raperze A$AP Rocky, który ma odgrywać jedną z głównych ról w części fabularnej. Poza szybką jazdą, ulicznym driftem czy policyjnymi pościgami nie zabraknie tu wizualnej modyfikacji samochodów. Liczy się tu nie tylko styl naszych aut, ale również naszych ciuchów!

Need For Speed Unbound
A$AP Rocky i NFS: Unbound

Wymagania sprzętowe

Oficjalny sklep EA oraz Origin nie podają oficjalnych wymagań sprzętowych dla PC. Wszędzie widnieje informacja, że te pojawią się już wkrótce… Prawie wszędzie, bo wyjątek stanowi strona gry w sklepie Steam, tam wymagania sprzętowe Need For Speed Unbound wyglądają następująco:

Minimalne:

 • OS: Windows 10 64-bit
 • Processor: Ryzen 5 2600, Core i5-8600
 • Memory: 8 GB RAM
 • Graphics: RX 570, GTX 1050 Ti
 • DirectX: Version 12
 • Network: Broadband Internet connection
 • Storage: 50 GB available space

Rekomendowane:

 • OS: Windows 10 64-bit
 • Processor: Ryzen 5 3600, Core i7-8700
 • Memory: 16 GB RAM
 • Graphics: Radeon RX5700 (8GB), GeForce RTX 2070 (8GB)
 • DirectX: Version 12
 • Network: Broadband Internet connection
 • Storage: 50 GB available space

Pamiętajmy, że mimo obecności wymagań na stronie sklepu Steam, nie mamy jeszcze ich potwierdzenia przez EA. Do premiery zostały 2 miesiące, zatem podane wymagania mogą różnić się od tych, które będą ostatecznie obowiązywać.

Cena i dostępność

Need For Speed Unbound trafi do sprzedaży 2 grudnia 2022. Wraz z nową odsłoną EA porzuca konsole ósmej generacji, czyli PlayStation 4 oraz Xbox One. Najnowszy NFS będzie dostępny dla PlayStation 5, Xbox Series X|S oraz PC. Posiadacze komputerów mają do wyboru 3 platformy, na których mogą nabyć grę – Origin (EA App), Steam oraz Epic Games Store. Oto ceny:

Do sprzedaży trafi również bogatsze wydanie specjalne – Palace Edition, które zaoferuje m. in. nowe efekty graficzne, 4 samochody, tablicę rejestracyjną, pakiet ubrań czy $150,000 w trybie Multiplayer. A tak wyglądają ceny wydania Need For Speed Unbound Palace Edition:

Need For Speed Unbound - Standard VS Palace Edition
Need For Speed Unbound – Standard VS Palace Edition

Jak wam się podobał zaprezentowany Need For Speed Unbound? Planujecie zakup gry? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: YouTube (Need For Speed), Electronic Arts

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!