Need for Speed: Underground 2 jak nowy! Fani przepisali go na nowy silnik

Need For Speed: Underground 2
(fot. wall.alphacoders.com)

Zapewne wielu z Was pamięta grę o tytule Need for Speed: Underground 2. Według mnie jest to najlepsza edycja tej serii i ona ciągle “żyje” wśród fanów, ale też moderów. Możliwe, że niektórzy z Was kojarzą Mod City Drift, który znacznie zmieniał grę. Cóż, teraz spotka nas coś jeszcze lepszego!

Need for Speed: Underground 2 niczym jak nowa gra! Wszystko dzięki nowemu silnikowi

NFS: Underground 2 może nie jest idealną grą dla fanów modowania, jednakże pomimo tego, tytuł i tak doczekał się tony ciekawych modyfikacji, zaczynając od nowych samochodów, kończąc na całych paczkach, które zmieniały w sumie niemalże wszystko. Ale czegoś takiego to sam się nie spodziewałem.

Jak się okazuje, niektórzy grę polubili bardzo mocno i pewni deweloperzy postanowili przepisać grę na nowy Unreal Engine 4. W sieci (a dokładnie w serwisie YouTube, na kanale 2Unreal4Underground) pojawił się film o długości 11 minut, którzy przedstawia dotychczasową pracę nad modyfikacją.

(warto zajrzeć do opisu filmu, bowiem znajduje się tam changelog)

Jest to w zasadzie przejażdżka po mieście w grze, która pokazuje nam co się zmieniło. I przyznam szczerze, że gdyby nie muzyka i HUD, to pomyślałbym, że to kompletnie nowa gra. Serio! Pokrótce – samochód nie zachowuje się jak puste, kartonowe pudełko, a faktycznie jak pojazd – wydaje się być bardziej ociężały i tak jakby “czuć” jego wagę. No i też nie można zapomnieć o grafice, która wygląda o wiele lepiej, ale w taki naturalny sposób, a nie (tak jak robią to inne modyfikacje) poprzez dodanie tony refleksów i światełek.

Nie znamy daty publikacji modyfikacji, ale film pokazuje, że prace są naprawdę zaawansowane. Prawdopodobnie zmian będzie więcej, bowiem widzowie zgłaszają błędy, na które uwagę zwracają twórcy. Mało tego, deweloperzy dodają, że w zamiarach mają zapewnienie wsparcia dla nie tylko klawiatury, ale również gamepadów oraz kierownicy.

Film został opublikowany kilka dni temu (dokładnie 3 maja) i już zebrał około 86 tysięcy wyświetleń. To znaczy, że faktycznie modyfikacja będzie mogła cieszyć się sporą popularnością. Sam nie mogę się doczekać, aż będę mógł zagrać!

Źródło: 2Unreal4Underground

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!