Strona główna Producenci Sony Nie Xperia 2, a Sony Xperia 5 pojawiła się na targach IFA...

Nie Xperia 2, a Sony Xperia 5 pojawiła się na targach IFA 2019 w Berlinie

-

To, że Sony na targach IFA 2019 pokaże światu nowego flagowca było wręcz pewne. I stało się. Zaskoczeniem jest jednak nazwa tego urządzenia, ponieważ tak naprawdę wszystkie plotki mówiły o premierze Xperii 2. Czym zatem jest nowość japońskiego producenta? Przyjrzyjmy się jej bliżej!

Sony Xperia 5

Stylistycznie nowość Sony nawiązuje do tego co widzieliśmy już wcześniej. Nadal ramki nie należą do małych i ciężko Xperie 5 nazwać prawdziwym bezramkowcem. I tak jak na grafikach produktowych nie rzuca się to aż tak w oczy, tak w rzeczywistości już na pierwszy rzut oka nie wygląda to zbyt dobrze. Smartfon został wyposażony w wyświetlacz OLED o przekątnej 6,1 cala, rozdzielczości FullHD+ oraz proporcjach 21:9. I tak jak w przypadku Xperii 10 Plus korzystanie z ekranu o proporcjach 21:9 było prawdziwą udręką, tak moje pierwsze wrażenia z Xperii 5 są naprawdę pozytywne.

Za wydajność odpowiedzialny jest Qualcomm Snapdragon 855. Co ciekawe Sony nie zdecydowało się na wykorzystanie najmocniejszego mobilnego procesora w androidowym świecie czyli Snapdragona 855 Plus. I tak naprawdę to wystarczy, aby dla wielu użytkowników Xperia 5 pozostawała w tyle za konkurencją. Nowość japońskiego producenta została wyposażona w 6 GB RAM-u. Całość działa dzięki baterii o pojemności 3140 mAh. Sony Xperia 5 wspiera także ładowanie w standardzie Power Delivery.

Zobacz także: Recenzja smarfonu Sony Xperia 1, który wydaje się być absolutną klasą premium, ale to tylko złudzenie…

Sony chce postawić na aparaty

Sony Xperia 5 wyposażona jest w procesor obrazu BIONZ X do urządzeń mobilnych oraz trzy aparaty po 12 Mpix każdy. Oczywiście na pleckach znajdziemy, oprócz oczka głównego, obiektyw szerokokątny 16 mm (w przeliczeniu na format 35 mm) oraz teleobiektyw 52 mm (w przeliczeniu na format 35 mm). Jednocześnie to właśnie Sony Xperia 5 otrzymała rozwiniętą technologię Eye AF (znaną już z Xperii 1) z wykorzystaniem ulepszeń z aparatów Sony α. Niezwykle ciekawie wygląda także tryb manualny, ale coś więcej na jego temat będziemy mogli powiedzieć po pierwszych testach.

Ceny oraz dostępność

Nowość japońskiego producenta trafi na rynek z preinstalowanym Androidem 9 Pie, a jego sprzedaż rozpocznie się już w październiku 2019 roku. Już w tym tygodniu na wybranych rynkach europejskich rozpocznie się przedsprzedaż, w której będziemy mogli kupić Sony Xperie 5 w zestawie z słuchawkami bezprzewodowymi WF-1000XM3. Cena nowego flagowca japońskiego producenta powinna wynosić około 3500 zł.

Co myślicie o Sony Xperia 5? Czy waszym zdaniem japoński producent ma szansę nawiązać walkę z konkurencyjnymi urządzeniami? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!




Kolejny artykuł znajdziesz poniżej