(Nie)technologiczna nauka. Z czym do szkoły i na studia w 2021/22 roku?

Samsung szkoła

Każdy dzień nauki w szkole czy na studiach przynosi ze sobą nowe wyzwania. Dlatego ROOTBLOG przychodzi z pomocą! W najnowszym artykule możecie zobaczyć co warto zabierać ze sobą. Od organizacji pakowania, po sprzęt i aplikacje. Sprawdźcie sami co przygotowaliśmy!

Plecak, czyli  centrum dowodzenia

Z czym dzień w dzień przychodzimy do szkoły? Plecak jest oczywistą odpowiedzią. Jednakże jego wybór to naprawdę istotna rzecz, która może odmienić Wasze funkcjonowanie na co dzień. Najlepsza opcja? Torba. z dużą ilością wszelkiego rodzaju skrytek i kieszeni. W moim przypadku jest to Everyday Backpack o wielkości 20 litrów. Regulowane przegrody pozwalają mi rozsądnie rozmieścić swoją przestrzeń zależnie od tego, co potrzebuje w środku przechować.

(Nie)technologiczna nauka. Z czym do szkoły i na studia w 2021/22 roku?

A co w nim?

W tej kategorii omówimy bardziej technologiczną część wyposażenia. Co warto zabierać ze sobą? Przede wszystkim akcesoria do ładowania smartfona, laptopa czy słuchawek. W moim przypadku funkcję głównego banku energii pełni świetny Mi Power Bank 3 Pro, który sprawdzi się każdemu z Was. Dodatkowo warto wyposażyć się w kabel dedykowany do waszego smartfona lub innych urządzeń, które znajdują się w Waszym zestawie – mi potrzebny jest tylko kabel USB-C na USB-C. Dodatkowo w plecaku umieściłem lokalizator SmartTag, dzięki czemu zawsze będę w stanie określić położenie mojego sprzętu.

(Nie)technologiczna nauka. Z czym do szkoły i na studia w 2021/22 roku?

Z laptopem na zajęcia? Czemu nie!

Od dwóch lat nosze ze sobą laptopa codziennie na zajęcia. Dlaczego? Z dwóch prostych przyczyn. Pierwszą z nich jest zaoszczędzenie czasu. Dzięki obecności mojego głównego sprzętu jestem w stanie wykonać wszelkie dłuższe lub bardziej czasochłonne zadanie między lekcjami, na długich przerwach czy okienkach. To rozwiązanie pozwala mi na odjęcie sobie pracy, którą musiałbym wykonać w domu. W taki oto sposób po lekcjach mogę zająć się przyjemnościami, a nie nadrabianiem zaległych projektów. Nieważne jakiego sprzętu używacie – warto po prostu wykorzystać i tak wolną przestrzeń czasową.

(Nie)technologiczna nauka. Z czym do szkoły i na studia w 2021/22 roku?

Jakie laptopy polecamy?

ASUS VivoBook 14 – przemyślany, przenośny i co najważniejsze rozsądnie wyceniony!

MSI Modern 14 – teraz ze wsparciem do darmowej aktualizacji Windows 11!

Huawei MateBook D15 – większy ekran, bardzo dobra i sprawdzona jakość.

Lenovo ThinkPad E14 – sprzęt dla wymagających w świetnym stosunku jakości do ceny.

MacBook Air M1 – najlepszy notebook na rynku – przynajmniej według mnie. Fantastyczne czasy pracy na baterii oraz niesamowita wydajność czipu ARM to jego cechy rozpoznawcze.

(Nie)technologiczna nauka. Z czym do szkoły i na studia w 2021/22 roku?

Co warto mieć przy sobie?

W tym przypadku warto wyposażyć się w trzy najbardziej istotne i potrzebne sprzęty. Po pierwsze – smartfon. Każdy z nas użytkuje go na co dzień i wykorzystuje do wielu różnych zadań oraz funkcji. Kolejne dwa sprzęty nie są już tak często spotykane. Osobiście uważam, iż słuchawki z aktywną redukcją szumów to bezcenna rzecz w bardziej zatłoczonych miejscach. Dzięki temu jestem w stanie oderwać się od otaczającego mnie zgiełku, wyciszyć się i zająć sobą. Ostatnim akcesorium na liście jest smartwatch. Ten znakomicie sprawdzi się do dyskretnego podglądania nowych wiadomości, jak i innych funkcji (od zdrowotnych po rozrywkę), które świetnie sprawdzą się w życiu codziennym.

iphone

Jakie smartfony polecamy?

realme Narzo 30 5G, czyli jeden z najlepiej wycenionych smartfonów na rynku. Urządzenie oferuje bardzo wysoki poziom wydajności, najnowszy standard łączności 5G, potężną baterię 5000 mAh oraz płynny 90 Hz-owy ekran. Smartfon idealnie nada się dla tych mniej jak i bardziej wymagających użytkowników. Tak, to wszystko za niecałe 700 złotych!

realme GT Master Edition –   najnowsza platforma zasilająca ten smartfon, czyli Snapdragon 788G radzi sobie świetnie i bezproblemowo byłaby w stanie zasilić któryś z ostatnich flagowców. Każdy z aspektów urządzenia został dopracowany i starannie przemyślany. Niestety musimy pamiętać, że urządzenie nie jest przewidziane dla amatorów fotografii mobilnej.

OPPO Reno6 5G to nie jest najwydajniejszy smartfon w swojej półce cenowej, jednakże dla przeciętnego użytkownika nie ma tutaj aspektu, który byłby słaby. Są za to mocne punkty, w tym widoczny gołym okiem bardzo ciekawy design i świetnie funkcjonujące oprogramowanie.

iPhone 12 – to naprawdę dobry smartfon, który sprawdzi się świetnie, niezależnie w jakie ręce trafi i z jak trudnymi zadaniami przyjdzie się mu zmierzyć. W cenie poniżej flagowej, otrzymujemy genialny zestaw, który zaspokoi każdego użytkownika. Co istotne, smartfon będzie wspierany systemowo przez następne 4 lata!

(Nie)technologiczna nauka. Z czym do szkoły i na studia w 2021/22 roku?
realme GT Master Edition

Jakie smart zegarki/opaski polecamy?

Xiaomi Mi Band 6 i Xiaomi Mi Band 6 NFC – klasyk znany wszystkim użytkownikom akcesoriów typu wearable. Nowa odsłona opaski otrzymała większy ekran oraz lepiej wykonaną obudowę, natomiast wersja NFC pozwala płacić bezstykowo.

Samsung Galaxy Watch 4, – nowa generacja zegarków Samsung napędzana jest już systemem WearOS, który w końcu umożliwił im płatności zbliżeniowe. Oprócz tego cechuje się świetną jakością wykonania, jednakże musimy się liczyć z maksymalnie trzydniowym czasem pracy na baterii.

Apple Watch SE – jeśli stoicie po drugiej stronie mocy, idealnym wyborem będzie zegarek przeznaczony tylko dla smartfonów z iOS. Model ten będzie idealnym asystentem sportowym, jak i informatorem co do nowo otrzymanych wiadomości.

(Nie)technologiczna nauka. Z czym do szkoły i na studia w 2021/22 roku?
Apple Watch

Jakie słuchawki polecamy?

Huawei Freebuds 4i, to absolutny fenomen. W kwocie niecałych 300 złotych, otrzymujemy aktywną redukcję szumów, długi czas pracy na baterii, stabilne połączenia, dzięki Bluetooth 5.2 oraz naprawdę dobrą jakość dźwięku.

Nothing Ear (1) oferują stosunek ceny do jakości na najwyższym poziomie. Jakość muzyki nie pozostawia nic do życzenia, a wyciszanie szumów sprawdza się znakomicie. Słuchawki są również wyposażone w certyfikat wodoszczelności, dzięki temu żaden deszcz, czy pot nie będzie im straszny.

AirPods Pro wyróżniają się wygodą noszenia jak i bardzo wysoki poziom funkcjonalności. W żadnych testowanych słuchawkach, nie przydarzyło mi się jeszcze, abym trafił na lepiej zoptymalizowany sprzęt, który nie zawodzi pod żadnym względem.

Huawei FreeBuds 4
Huawei FreeBuds 4

Dobry sprzęt nie zadziała bez odpowiednich aplikacji

Żadne urządzenia nie są w stanie nas w pełni zadowolić ani zorganizować bez zainstalowania właściwych aplikacji. Sam korzystam z wielu, które pomagają mi w rozsądnym poukładaniu dnia, przypominają o codziennych obowiązkach czy pracach domowych, a nawet śledzą mój plan lekcji. Dodatkowo możemy znaleźć różne aplikacje wspomagające nas w nauce. Poniżej przygotowałem dla Was jedne z moich ulubionych!

macos
MacBook Pro

Evernote

Aplikacja Evernote dzień w dzień pomaga mi z organizacją pracy oraz nauki. Dzięki szerokim możliwością jestem w stanie pisać konspekty różnych projektów, zapraszać innych ludzi do współpracy, a nawet planować następne czynności dzięki wbudowanej liście zadań.

School Planner

Kolejna pozycja na liście to School Planner. Program ten daje mi możliwość wprowadzenia całego planu lekcyjnego, zarządzania szkolnym czasem, przypominania o zadaniach domowych a nawet konieczności spakowania określonego przedmiotu na następny dzień.

Spark Post

Czy wielokrotnie zdawało się Wam robić jakiś plakat na ostatnią chwilę? Mi również. W tej kategorii z pomocą zjawia się Spark Post, który pozwala na stworzenie bardzo kreatywnie wyglądających projektów w niespełna 3 minuty. Aplikacja całkowicie za darmo daje nam do dyspozycji tysiące szablonów i możliwości edycji!

Socratic

Socratic może być już wielu z Was znany. To appka stworzona przez Google, dzięki której rozwiążemy wszelkie dylematy szkolne w bardzo szybkim czasie. Wystarczy nakierować skanerem na zadanie, z którym mamy kłopot a program samodzielnie wyszuka zaufaną odpowiedź i wyświetli nam na ekranie. Czy może być coś prostszego?

Odrabiamy

Odrabiamy to ostatnia aplikacja związana stricte ze szkołą, która również pomoże w ekspresowym znalezieniu odpowiedzi. Program dysponuje kluczami do prawie wszystkich zeszytów ćwiczeń i podręczników, jakie możemy znaleźć na rynku.

Spotify

Appka Spotify pomaga mi przejść przez długi i żmudny proces nauki. Muzyka w słuchawkach pozwala mi się o wiele lepiej skoncentrować na najważniejszym zadaniu. Używam jej codziennie i nie zamieniłbym na żadny inny serwis streamingowy!

Nie tylko technologia nam w głowie! (ale głównie)

Zestaw, który zabieramy do szkoły nie powinien się składać tylko z urządzeń elektronicznych. Mimo iż uwielbiam wszelkie elektroniczne rozwiązania, muszę przyznać, że ekran nie jest w stanie zawsze zastąpić nam papieru. U mnie znajdziemy przede wszystkim podstawowe akcesoria – od ołówków, po długopisy, zakreślacze czy korektor. Dodam również od siebie, iż nie ma niczego równie niezastąpionego, jak zmazywalny długopis – jest to o wiele lepsze i wygodniejsze rozwiązanie niż ten konwencjonalny.

(Nie)technologiczna nauka. Z czym do szkoły i na studia w 2021/22 roku?

Chcielibyście się podzielić z nami swoimi rozwiązaniami i pomysłami związanymi ze szkołą i studiami? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!