Nokia podzieliła się informacją na temat aktualizacji wszystkich modeli do najnowszego Androida

nokia logo

Chociaż Google już intensywnie pracuje nad nowym Androidem Q zdecydowana większość smartfonów nadal nie doczekała się aktualizacji do Android 9 Pie. Tym razem mamy bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich osób posiadających telefony Nokii!

Pełny kalendarz aktualizacji

Nokia jest firmą, której wyjątkowo zależy na wspieraniu swoich smartfonów i to zarówno tych z najwyższej, średniej jak i najniższej półki cenowej. Informacja ta może być wyjątkowo ważna dla wszystkich fanów czystego Androida, którzy lubią korzystać z najnowszej wersji systemu z zielonym robocikiem. Do tej pory siedem smartfonów w portfolio Nokii mogło pochwalić się Androidem Pie. Były to: Nokia 8, Nokia 8 Sirocco, Nokia 7 Plus, Nokia 7.1, Nokia 6.1, Nokia 6.1 Plus, Nokia 5.1. Teraz do ich grona dołączą kolejne modele.

android pie

Jeszcze w styczniu tego roku aktualizacja zostanie wydana dla Nokii 5 oraz Nokii 3.1 Plus. Konkretna data nie została wprawdzie podana, ale aktualizacji możemy spodziewać się w przyszłym tygodniu. W pierwszym kwartale 2019 roku najnowsza wersja systemu z zielonym robocikiem trafi na Nokie 6, Nokie 5.1, Nokie 3.1 oraz Nokie 2.1. Początek drugiego kwartału tego roku ma przynieść aktualizację do Androida Pie także dla Nokii 3 oraz Nokii 1. I trzeba przyznać, że liczba smartfonów tego producenta, które otrzymają aktualizację robi wrażenie. Co więcej Nokia opublikowała grafikę pokazującą użytkownikom jak wygląda przygotowanie systemu od kuchni i tym samym tłumaczy dlaczego musieli oni tak długo czekać od premiery Androida Pie.

Zobacz też: Nowa Nokia 9 Pure View z pięcioma aparatami naprawdę będzie dziwadłem

W przypadku smartfonów HMD Global aktualizacja do najnowszej wersji systemu z zielonym robocikiem ma oznaczać znacznie lepsze zarządzanie baterią, zauważalnie lepszą wydajność czy zarządzanie RAM-em. Dodatkowo wprowadzono inteligentne dostosowanie jasności ekranu oraz specjalne skróty do funkcji dostępnych w danej aplikacji. Pozostaje nam czekać na aktualizację!

Korzystacie z któregoś z urządzeń Nokii? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!