Nowe Ubuntu Kylin jest szybsze aż o 46%!

Nowe Ubuntu Kylin jest szybsze aż o 46%!

Ubuntu Kylin to jedna z oficjalnych odsłon Ubuntu, która wykorzystuje inne środowisko graficzne, podobnie jak ma to miejsce w przypadku Ubuntu Mate, Xubuntu czy Kubuntu. O jakie środowisko chodzi? O UKUI, czyli fork MATE. Jak się okazuje, Ubuntu Kylin 20.04.1 działa aż o 46% szybciej!

Ubuntu Kylin to jedna z oficjalnych odsłon Ubuntu, która wykorzystuje inne środowisko graficzne, podobnie jak ma to miejsce w przypadku Ubuntu Mate, Xubuntu czy Kubuntu. Ubuntu Kylin nie jest jednak tak popularne jak przed chwilą wymienione Ubuntu Flavours. Dlaczego? Otóż Kylin jest systemem od Canonical przeznaczonym na rynek chiński.

Warto zobaczyć: Ubuntu Unity Remix 20.04.1 już jest i wprowadza ogromną liczbę zmian!

UKUI, jak nawet sama nazwa wskazuje (Ubuntu Kylin User Interface), jest środowiskiem graficznym opracowanym na potrzeby Ubuntu Kylin. Warto również wspomnieć, że UKUI jest forkiem popularnego MATE, czyli forka GNOME2. UKUI jednak wygląda kompletnie inaczej, a jego design jest wzorowany na Windows 7 oraz częściowo Windows 10.

Ubuntu Kylin znacznie przyspieszyło

Pierwsze wydanie wewnętrzne Ubuntu Kylin okazało się być niezwykle ważne. Otóż wprowadzono szereg optymalizacji, które sprawiają, że system może działać nawet o 46% wydajniej! Zasługą tego są między innymi takie elementy jak adaptacyjna przezroczystość menu start oraz liczne optymalizacje w menedżerze plików Peony. Ponadto dodano wsparcie dla rozdzielczości 4K. Nowa aktualizacja systemu to również nowe wersje aplikacji, między innymi WPS Office, VSCode czy Qi’anxin (przeglądarka internetowa).

Warto przeczytać: Ubuntu Kylin z nową wersją środowiska graficznego – poznajcie UKUI 3.0!

Ubuntu Kylin jest systemem stworzonym z myślą o rynku chińskim, jednakże został on przetłumaczony na inne języki. Oczywiście, jak domyślacie się po nazwie, jest to Ubuntu, a więc Wasze oprogramowanie powinno po prostu działać. Warto dodać, że OS jest w pełni darmowy.

Z jakiego systemu operacyjnego korzystacie? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!