Nowy stary Mi Band debiutuje u naszych sąsiadów!

xiaomi mi band 4 ekran

Przy premierze Mi Banda 4, wiele osób liczyło na to, że NFC w nim będzie użyteczne nie tylko w Chinach. Przeliczyli się jednak i poza terenem Państwa Środka zadebiutował w wersji bez tej funkcji. Tak samo było podczas przedstawiania światu Mi Banda 5. Teraz jednak się to zmienia i u naszych sąsiadów już dostępna jest wersja z NFC Mi Banda… 4!

Tak, to nie pomyłka

Dzięki współpracy z MasterCard, tak, tego wydawcy kart płatniczych, Xiaomi wprowadziło do Rosji Mi Banda 4 z NFC. Teraz idą oni o krok dalej, bowiem opaska ta pojawiła się już w Europie. Żeby uniknąć niejasności, nie mówię o Unii Europejskiej, a o kontynencie. Mi Band 4 NFC pojawił się na sklepowych półkach na Ukrainie oraz Białorusi. Dzięki temu, nasi sąsiedzi mogą używać tej opaski jako środka płatniczego po podpięciu w aplikacji karty płatniczej od MasterCard. NFC jednak to nie tylko płatności zbliżeniowe. To także możliwość korzystania z chociażby tagów NFC. Daje to większe pole do popisu użytkownikowi do wykorzystania możliwości tej opaski.

Nie rozumiem jednak tego, dlaczego jest to Mi Band 4. Już jakiś czas temu światło dzienne ujrzał Mi Band 5. Czemu to właśnie nie on został wprowadzony do sprzedaży z NFC? Znaczy, ja wiem, on się pojawił tam zanim pokazano Mi Banda 5, ale to było na chwilę przed tym. Czy nie można było zrobić tego z nową wersją tej opaski? Według mnie, jest to trochę dziwne. Przecież w takim razie dostępny jest w sprzedaży w tych krajach Mi Band 4 oraz nieco od niego lepszy Mi Band 5, oba bez NFC, a do tego Mi Band 4 z NFC. To tak naprawdę jest strzałem w swoje w kolano – Mi Band 5 w tym momencie traci jakikolwiek sens. Kto będzie chciał minimalnie lepszą wersję Mi Banda 4 zamiast tej z możliwością płacenia z ich pomocą. Przecież NFC to jest to, czego ludzie aktualnie wymagają bardzo często od swoich urządzeń. Ludzie zakochali się w płatnościach zbliżeniowych przy użyciu smartfona czy smartwatcha. Jeśli w Polsce również będzie on możliwy do kupienia, to Mi Band 5 będzie zalegał na sklepowych magazynach.

Myślicie, że Mi Band 4 NFC pojawi się także w Polsce? Chcielibyście, aby
Wasza opaska pozwalała Wam na płatności zbliżeniowe?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!