Od teraz Messenger pozwala udostępniać ekran smartfonu

messenger

Messenger to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych. Żeby utrzymać użytkowników Facebook musi dodawać ciekawe funkcje i przyznam szczerze, że ostatnia z nich jest bardzo przydatna. Otóż od teraz Messenger pozwala na udostępnianie ekranu smartfonu.

Messenger z udostępnianiem ekranu!

Na co dzień korzystam z Telegrama i muszę przyznać, że oferuje on prawie wszystko czego potrzebuje. No właśnie “prawie”. w Telegramie ani nie znajdziemy wideorozmów (choć tutaj prace trwają), ani udostępniania ekranu. Konkurencyjny Messenger już od dawna oferuje rozmowy głosowe z wykorzystaniem kamerek, a od teraz możemy również udostępniać ekran na żywo i to na smartfonie!

Warto przeczytać: Facebook tworzy Messenger Rooms. Tworzenie wideokonferencji ze znajomymi może być jeszcze prostsze!

Aby skorzystać z nowej funkcji należy zadzwonić do swojego znajomego, a następnie od dołu wyciągnąć dodatkowe menu, w którym znajduje się tylko jedna pozycja – udostępnianie ekranu. Co ważne, od razu należy nawiązać połączenie wideo, bowiem wykonanie standardowego połączenia, a następne włączenie kamerki pokazuje komunikat (zrzut ekranu poniżej), według którego musimy włączyć kamerę. Jest to oczywiście błąd i liczę, że deweloperzy się nim zajmą. Podczas samej sobie rozmowy niestety nie możemy podejrzeć jak wygląda przez nas udostępniany ekran. Wysyłany obraz wygląda całkiem ok, da się odczytać nawet te mniejsze napisy, choć liczba klatek na sekundę nie powala. Zapewne jednak jakość obrazu jest uzależniona od szybkości łącza.

messenger

Funkcja udostępniania ekranu jest dostępna podczas rozmów prywatnych, jak i grupowych do maksymalnie ośmiu członków, a także w pokojach do 16 osób (podobno Facebook pracuje nad tym, aby liczbę tę rozszerzyć do 50).

Do czego przyda się Wam funkcja udostępniania ekranu? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!