Oglądanie filmów offline w HBO GO jest już możliwe!

hbo go

Aplikacja HBO GO doczekała się w końcu nowej funkcji, która tak naprawdę powinna być dostępna od początku istnienia tej usługi. Teraz będziemy mogli pobierać filmy czy seriale, a następnie oglądać je bez dostępu do sieci. Niestety, ale funkcja ta nie będzie dostępna dla wszystkich użytkowników.

Filmy offline tylko na Androidzie

Funkcja pobierania filmów czy seriali dostępna jest od ostatniej aktualizacji. Na stronie HBO GO możemy wyczytać, że rozwiązanie to działa jedynie na smartfonach i tabletach a Androidem 5.0 lub nowszym. Nie wiemy kiedy i czy w ogóle twórcy aplikacji dodają funkcjonalność tą dla urządzeń z iOS czy iPad OS. Użytkownicy mogą pobrać do 25 filmów lub odcinków seriali, a następnie będą mieć 30 dni na zobaczenie tych treści. Następnie zostaną one usunięte z pamięci telefonu czy tabletu, ale oczywiście będziemy mogli je ponownie pobrać. Co ciekawe, gdy zaczniemy oglądać dany film czy serial to mamy jedynie 48 godzin, aby zobaczyć go do końca. I tego zupełnie nie rozumiem. Po dwóch dniach treści zostaną automatycznie usunięte i po raz kolejny trzeba będzie je wyszukać i ściągnąć na telefon czy tablet. Dlaczego HBO GO zdecydowało się na taki krok? Niestety, ale nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie.

Oglądanie filmów offline w HBO GO jest już możliwe!

Sam proces pobrania filmów czy seriali jest naprawdę prosty. Pod opisem serialu czy filmu znajdziemy teraz ikonę “Pobierz odcinki” lub “Pobierz film”. Następnie możemy wybrać, które odcinki danego serialu chcemy pobrać. I to tak naprawdę wszystko. Pozostaje nam czekać aż proces się zakończy i możemy cieszyć się ulubionymi treściami bez dostępu do sieci. Miejmy nadzieję, że nowa wersja HBO GO trafi także w najbliższym czasie do użytkowników iOS i iPad OS. Bez wątpienia może przyczynić się to do wzrostu sprzedawanych abonamentów, ponieważ konkurencyjny Netflix oferował już tego typu funkcję od dłuższego czasu.

Zobacz także: Drugi kwartał tego roku nie był zbyt dobry dla Netflixa. Amerykański gigant traci klientów

Niestety, ale przy pobieraniu seriali czy filmów nie jesteśmy w stanie wybrać jakości obrazu. Tym samym jest to dobierane domyślnie i może zależeć między innymi od szybkości sieci, do której jesteśmy połączeni. Miejmy nadzieję, że już niedługo i to się zmieni i to użytkownik będzie decydował o jakości filmów.

Korzystaliście już z pobierania filmów lub seriali z HBO GO? Co myślicie o tej funkcji? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!