OnePlus 7 lub OnePlus 8 będzie miał pamięć UFS 3.0

oneplus 6
OnePlus 6

Skojarzenia z OnePlusem zazwyczaj są jedne – wysoka jakość, świetna wydajność, dobra cena i pozytywne opinie. Jak możecie się domyślać, po OnePlus 6T czas na następstwo. Kłopot jednak jest taki, że nie wiadomo jeszcze, jakie będzie nazewnictwo. Chiny mają swoje przesądy, stąd można się spodziewać pominięcia „7” w nazwie – tak jak np. Xiaomi.

Najszybsza pamięć UFS 3.0

Jeśli już mowa o tym, że OnePlus oferuje najnowsze rozwiązania i najlepszą wydajność, to nie może dziwić informacja o pamięć UFS 3.0. Jak na „flagship killera” przystało, będzie on mógł konkurować z najlepszymi w zapewne lepszej cenie.

Informacje o tym typie pamięci wywodzą się z benchmarków. Zdjęcie, które pojawiło się w sieci jednoznacznie o tym świadczy. AndroBench pokazuje nam wyniki, jednak nie potwierdza, że dotyczą one OnePlusa 7, czy też 8 (o ile wersja 7 miałaby się nie pojawić).

Prędkości, które możemy zauważyć, są najwyższych lotów. Dzięki użyciu pamięci UFS 3.0, model, którego wyniki możemy obserwować gwarantuje nam prędkości gigantycznie większe. Odczyt na poziomie 2280 MB/s a zapis aż 1801 MB/s. Dla porównania, OnePlus 6T uzyskiwał prędkości odczytu i zapisu odpowiednio 750 MB/s i 200 MB/s.

Jeśli te plotki naprawdę dotyczą „1+7”, to szykuje nam się prawdziwa bestia pod względem prędkości pamięci. Mimo wszystko, może on nie być pierwszym telefonem, który zaoferuje takie rozwiązanie. Wyprzedzić go może prawdopodobnie Samsung Galaxy S10, o którym mówi się, że może zaoferować takie rozwiązanie.

Zobacz też: OnePlus 6T McLaren ujrzał światło dzienne!

oneplus 6t mclaren
OnePlus 6T McLaren Edition

Samsung już w październiku zeszłego roku informował o takiej możliwość, także coś na rzeczy na pewno jest. Wyścig trwa i okaże się, kto kogo wyprzedzi. Może jeszcze pojawi się inny rywal? Tego nie wiemy. Pozostaje nam się cieszyć, że „wyścig zbrojeń” trwa, ponieważ korzystamy na tym my, klienci. A czy poza dobrymi cenami może nas coś bardziej cieszyć niż nowe, lepsze rozwiązania?

Musimy uzbroić się w cierpliwość i doczekać do dnia, w którym informacje te się potwierdzą. Jednak mimo wszystko już dziś sytuacja wydaje się być bardzo ciekawa.

OnePlus 6T jest tylko ewolucją. I to bardzo delikatną…

Jak myślicie, pierwszy telefon z UFS 3.0 będzie od Samsunga, OnePlusa czy może od kogoś trzeciego?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!