OPPO prezentuje kolejne generacje swoich technologii szybkiego ładowania!

oppo rx17 pro

OPPO znane jest między innymi z tego, że smartfony tego producenta wspierają autorskie technologie wyjątkowo szybkiego ładowania. Teraz gigant z Państwa Środka zaprezentował światu trzy nowe technologie, które mają sprawić, że konkurencja pozostanie daleko w tyle. Przyjrzyjmy się im bliżej!

Trzy nowe technologie OPPO

Pierwszą z nowości jest coś o czym już tak naprawdę słyszeliśmy. SuperVOOC Fast Charge 2.0 ma w pierwszej kolejności trafić do OPPO Reno Ace, który zadebiutuje już w październiku tego roku. Technologia ta pozwala ładować smartfon ładowarką o mocy aż 65 W. Jak przekłada się to na czas ładowania? Według zapewnień producenta z Państwa Środka ogniwo o pojemności 4000 mAh naładujemy w mniej niż 30 minut. Co więcej wystarczy kilka minut ładowania, aby z urządzenia móc korzystać przez długie godziny. Trzeba przyznać, że wynik ten robi piorunujące wręcz wrażenie. Nawet jeśli OPPO Reno Ace nie pracowałby na jednym ładowaniu zbyt długo to wystarczy dosłownie chwila, aby znów móc z niego korzystać.

premiera ladowanie oppo Drugą z zaprezentowanych technologii jest VOOC 4.0. Technologia ta trafi do średniaków i budżetowców, a chiński producent chce zrobić wszystko, aby była stosowana na masową skalę. Czy to oznacza, że już niedługo inne firmy sięgną po rozwiązania OPPO? Czas pokaże, ale bez wątpienia byłoby to niezwykle ciekawe. VOOC 4.0 umożliwi naładowanie baterii o pojemności 4000 mAh do 67% w czasie 30 minut oraz do 100% w czasie 73 minut.

Zobacz także: OPPO Reno Ace zadebiutuje już 10 października w Chinach!

30w bezprzewodowe ładowanie oppo

Trzecia i jednocześnie ostatnia technologia to bezpośrednia odpowiedź na Xiaomi Mi Charge Turbo. OPPO nazwało swoje rozwiązanie 30 W Wireless VOOC Flash Charge. Technologia ta, podobnie jak Mi Charge Turbo, pozwala nam naładować urządzenie bezprzewodowo ładowarką o mocy aż 30 W. Chiński producent deklaruje, że ogniwo o pojemności 4000 mAh naładujemy w 80 minut. I tak jak wynik ten nie robi wrażenia w przypadku tradycyjnego kabla, tak jeśli chodzi o ładowanie bezprzewodowe to czas ten wydaje się wręcz rewelacyjnych. Oczywiście 30 W Wireless VOOC Flash Charge jest w pełni kompatybilny ze standardem Qi.

Co myślicie o szybkim ładowaniu w smartfonaach? Czy jest to coś bez czego nie moglibyście żyć? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!