Ostatnie wydanie KDE Plasma 5.19 już jest! Plasma 5.20 już niedługo!

kde plasma 5.19

KDE Plasma to jedno z najlepszych środowisk graficznych na Linuxie. Sam z niego korzystam za sprawą KDE Neon, czyli dedykowanego systemu pod Plasmę, który to zawsze oferuje najnowszą wersję środowiska. Plasma 5.19 doczekała się już piątego wydania, a to oznacza, że Plasma 5.20 pojawi się już niedługo.

KDE PLASMA

Z KDE miałem kontakt już jakiś czas temu kiedy to pierwszy raz zdecydowałem się na zainstalowanie KDE Neon (więcej dowiecie się >>stąd<<). Po dosyć długim romansie z Linux Mint zdecydowałem się na ponowną instalację KDE Neon. Podobnie tak jak w przeszłości, tak i teraz jest wręcz zauroczony. Każdy jeden element możemy zmodyfikować w dowolny sposób, dzięki czemu wszystko jest nie tylko spójne, ale również wygląda i działa dokładnie tak jak my chcemy. Mało tego, Plasma stała się naprawdę wydajnym środowiskiem i już teraz możemy opisać je jako jedne z najlżejszych środowisk graficznych.

Warto przeczytać: KDE Neon – moje linuxowe odkrycie 2019 roku

KDE Plasma 5.19 została wydana kilka tygodni temu i wniosła kilka ciekawych nowości. Warto sobie wymienić przemodelowane centrum multimediów, nieco przerobione ustawienia systemowe czy kompletnie nowe widżety (zwane tutaj plazmoidami).

O KDE Plasma 5.19 więcej dowiesz się z: Środowisko KDE Plasma 5.19 zostało wydane, a my je już zainstalowaliśmy!

KDE Plasma 5.19.5

KDE Plasma 5.19 jest wersją środowiska o krótkim okresie wsparcia i 5 wydaniach wewnętrznych. Tak się właśnie składa, że teraz zostało wydane KDE Plasma 5.19.5. Najnowsza aktualizacja wprowadza wsparcie dla drukowania w skali w przeglądarce internetowej Firefox oraz w kliencie poczty Thunderbird, a Powerdevil natomiast od teraz zapamiętuje poziom jasności i przywraca go po obudzeniu komputera. Poprawek doczekało się również KWin, Odkrywca, Plymouth KControl Module, a także wtyczka do przeglądarki internetowej pozwalająca na integrację z Plazmą.

Warto zobaczyć: MX Linux 19.2 z KDE Plasma już jest! To będzie niezwykle popularny system operacyjny!

Wydanie KDE Plasma 5.19.5 oznacza również, że już niedługo opublikowane zostanie KDE Plasma 5.20. O wersji tej informuję Was na bieżąco i muszę przyznać, że szykuje się całkiem spora aktualizacja :). Co ciekawe, data publikacji została już podana i jest to 13 października. 17 września natomiast zostanie wydana publiczna beta.

Korzystacie z KDE Plasma? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!