Google Pixel 6a w maju? Możliwe, że wraz z Pixel Watchem!

Google-Pixel-6a-leak-design-3

Począwszy od 2019, Google obok flagowców wypuszcza również budżetowe modele swoich Pixeli. Pierwszymi urządzeniami Google z literką ‘a’ były Pixel 3a oraz Pixel 3a XL. Budżetowce Google pojawiały się niecały rok po flagowcach oznaczonych tym samym numerem. Flagowe Pixele 6 oraz 6 Pro miały swoją premierę w październiku 2021, naturalna kolej rzeczy wskazuje, że teraz pora na model 6a.

Kiedy możemy się go spodziewać?

Leakster Max Jambor zamieścił wczoraj (22.01.2022) tweeta wskazującego premierę Pixela 6a na miesiąc maj. Również w maju ma najczęściej miejsce coroczny event pokazowy Google I/O.

Co więcej, zgodnie z informacjami, którymi podzielił się również na Twitterze Jon Prosser, w czwartek, 26 maja Google planuje zaprezentować długo wyczekiwany Google Pixel Watch. Doniesienia na temat pojawiania się na rynku tych dwóch urządzeń w podobnym czasie jasno wskazują na ich prawdopodobną premierę podczas majowego eventu Google I/O 2022.

Gigant z Mountain View jeszcze jednak oficjalnie nie potwierdził daty tegorocznego Google I/O. Na ten moment nie mamy nawet pewności, że wydarzenie w ogóle się odbędzie, gigant zrezygnował z niego w 2020 roku z uwagi na pandemię COVID-19. Rok temu jednak Google I/O 2021 odbyło się online, tak prawdopodobnie będzie i tym razem.

Jaki będzie Pixel 6a?

W listopadzie 2022 leakster @OnLeaks podzielił się prawdopodobnym wyglądem Pixela 6a. Smartfon na renderach wyglądał niemal identycznie jak flagowy Pixel 6. Możemy liczyć na 6,2″ płaski ekran, pod którym znajdzie się optyczny czytnik linii papilarnych. Nadchodzący smartfon będzie z pewnością pracował pod kontrolą Androida 12.

Nie wiemy jeszcze jaka jednostka zagości w nadchodzącym Google Pixelu 6a. Może to być Qualcomm Snapdragon serii 700, które widzieliśmy w dwóch ostatnich modelach Pixeli serii a. Jest jednak spora szansa, że gigant z Mountain View pójdzie w ślady giganta z Cupertino i w budżetowym modelu zastosuje SoC znany z flagowego urządzenia. Nie zdziwię się jeśli w Pixelu 6a znajdzie się chip Google Tensor, który zaistniał po raz pierwszy we flagowych Pixelach 6.

Źródło: Twitter (@MaxJmb, @jon_prosser)

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!