Strona główna Producenci Apple Premiera iPhone 11, iPhone 11 Pro oraz iPhone 11 Pro Max już...

Premiera iPhone 11, iPhone 11 Pro oraz iPhone 11 Pro Max już jutro! Czas podsumować wszystko co o nich wiemy

-

Już jutro dzień, na który czekają wszyscy fani giganta z Cupertino. Podczas swojej konferencji Apple zaprezentuje światu między innymi nowe iPhony, ale bez wątpienia to właśnie smartfony są tym, co wyczekujemy z największą niecierpliwością. Co wiemy na temat nadchodzących nowości? Całkiem sporo!

Front praktycznie bez zmian

Apple nie wprowadzi rewolucji jeśli chodzi o front urządzenia. W górnej części wyświetlacza nadal znajdziemy sporego notcha, który przy smartfonach konkurencji nie posiadających jakichkolwiek ramek będzie wyglądał najzwyczajniej w świecie słabo. Jeśli chodzi o ekrany to iPhone 11 ma otrzymać wyświetlacz typu LCD o przekątnej 6,1 cala, iPhone 11 Pro OLED 5,8 cala, a iPhone 11 Pro Max OLED 6,5 cala. Co ciekawe wszystko wskazuje na to, że Apple całkowicie porzuci 3D Touch, a jednocześnie nowe iPhony będą pierwszymi w historii wspierającymi Apple Pencil.

Jeden z projektów pokrowców na iPhone 11 Pro

Sporemu ulepszeniu ma ulec także moduł Face ID. W przypadku nadchodzących nowości giganta z Cupertino ma on być tak dobry, że będzie w stanie zeskanować twarz użytkownika nawet pod sporym kątem. I trzeba przyznać, że brzmi to naprawdę nieźle.

Zobacz także: Rusza program naprawczy dla Apple Watch 2 oraz 3. Użytkownicy mogą liczyć na darmową wymianę ekranu!

Nowe aparaty i po raz pierwszy trzy oczka na pleckach

Gdy spojrzymy na plecki nowych iPhonów to różnicę z poprzednimi generacjami dostrzeżemy już na pierwszy rzut oka. Główną zmianą będzie sam moduł aparatów, który teraz będzie kwadratowy i zdecydowanie większy. Tym samym w przypadku iPhone 11 Pro oraz iPhone 11 Pro Max udało się tam zmieścić aż trzy oczka. Według plotek wszystkie będą posiadać obiektywy 12 Mpix, a oprócz głównego aparatu mamy znaleźć także obiektyw szerokokątny oraz teleobiektyw zapewniający 2-krotny zoom optyczny. iPhone 11 otrzyma dwa aparaty, ale na tę chwilę nadal nie wiemy do czego będzie wykorzystywane drugie oczko. Fani zdjęć typu selfie nie otrzymają żadnego rewolucyjnego rozwiązania. Fotografie tego typu będą wykonywane przy pomocy pojedynczego 12-megapikselowego aparatu umiejscowionego nad ekranem.

Na rynek mają trafić zupełnie nowe kolory iPhonów, a co więcej gigant z Cupertino miał postawić także na matowe wykończenie plecków. Tym samym bardzo możliwe, że fani Apple na dobre zapomną o palcujących się pleckach, których czyszczenie nie należy do zbyt przyjemnych czynności.

Co z wydajnością?

Tak naprawdę wszystkie trzy nowe smartfony giganta z Cupertino mają pracować pod kontrolą tego samego procesora, ale w przypadku iPhona 11 będzie on mieć obniżone taktowanie na rdzeniu. Model ten otrzyma także 4 GB RAM-u oraz 64 GB, 256 GB lub 512 GB pamięci wewnętrznej. Całość będzie działała dzięki baterii o pojemności 3110 mAh wspierającej bezprzewodowe ładowanie. iPhone 11 Pro oraz iPhone 11 Pro Max mają otrzymać 6 GB RAM-u oraz 128 GB, 256 GB lub 512 GB pamięci wewnętrznej (w zależności od wersji). Co ciekawe to iPhone 11 Pro ma mieć największą baterię o pojemności około 4000 mAh, a jego większy brat otrzyma ogniwo o pojemności przekraczającej 3500 mAh. Niestety, ale wszystko wskazuje na to, że w zestawie znajdziemy ładowarkę o mocy jedynie 5 W.

Bez wątpienia Apple w tym roku nie zaprezentuje światu swojego pierwszego smartfona pozwalającego korzystać z dobrodziejstw sieci 5G. W nowych iPhonach będziemy musieli zadowolić się jedynie Wi-Fi 6. Ile z plotek i przedpremierowych przecieków okaże się faktem? Tego dowiemy się już jutro!

Ceny będą wyższe niż w przypadku poprzedników

To jest wręcz pewne. Oczywiście różne źródła podają zupełnie inne ceny nowych iPhonów, ale już teraz możemy stwierdzić, że nowości giganta z Cupertino będą o jakieś 50-150 dolarów droższe od swoich poprzedników. Tym samym znów największą popularnością może cieszyć się najtańszy iPhone 11, ale jeśli plotki się potwierdzą będzie to naprawdę ciekawy sprzęt, który powinien zaspokoić potrzeby wielu użytkowników. Pozostaje nam czekać na jutrzejszą premierę!

Czego oczekujecie po nowych iPhonach? Jesteście fanami urządzeń Apple? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej