realme jeszcze w tym miesiącu może zaprezentować światu szybkie ładowanie o mocy 120 W

realme jeszcze w tym miesiącu może zaprezentować światu szybkie ładowanie o mocy 120 W

Producenci już od jakiegoś czasu walczą ze sobą nie tylko w kwestii wydajności czy jakości zdjęć, ale także szybkości ładowania. Aktualnie na rynku mobilnym najszybszym ładowaniem, wykorzystywanym w masowej produkcji, jest technologia OPPO o mocy 65 W, ale już niedługo sytuacja może ulec zmianie. Swoją nowość szykuje także realme!

Czym zaskoczy nas technologia Ultra Dart?

Już 22 lipca na rynek trafi gamingowy smartfon Lenovo Legion. Sprzęt ten, przynajmniej według wszechobecnych plotek, ma zaoferować szybkie ładowanie o mocy aż 90 W. Co więcej od dłuższego czasu słyszymy o tym, że Xiaomi pracuje nad technologią wykorzystującą ładowarkę o mocy 100 W. I wszystko wskazuje na to, że realme chce iść o krok dalej. Producent z Państwa Środka jeszcze w tym miesiącu może zaprezentować światu rozwiązanie o nazwie Ultra Dart.

Technologia ta ma zaoferować ładowanie o mocy aż 120 W, a tym samym stać się najszybsza na rynku. Według przecieków baterię o pojemności 4000 mAh będziemy w stanie naładować do 30% z zaledwie 3 minuty, a do 100% w 10 minut. Robi wrażenie, prawda? Oczywiście nawet jeśli realme pokaże światu rozwiązanie to w lipcu tego roku to nadal może okazać się, że na wykorzystanie go w smartfonach będziemy musieli poczekać. Ciężko także jednoznacznie stwierdzić jak tak szybkie ładowanie będzie wpływać na żywotność samego ogniwa.

Zobacz także: Poznaliśmy datę premiery gamingowego smartfona Lenovo Legion

Jeśli jednak producent z Państwa Środka zadba o odpowiednie odprowadzenie ciepła oraz zabezpieczenia to może okazać się, że nowa technologia będzie strzałem w dziesiątkę. Tak naprawdę czas pracy na jednym ładowaniu nie będzie aż tak ważny w momencie, gdy wystarczy 10 minut, aby znów cieszyć się naładowaniem ogniwa do 100%. Miejmy nadzieję, że faktycznie realme już niedługo pokaże światu swoją nowość i zdradzi nam wszystkie szczegóły na jej temat!

Na zdjęciu głównym znajduje się realme X3 SuperZoom, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Co myślicie o szybkim ładowaniu w smartfonach? Czekacie na nową technologię realme? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!