realme Pad Mini wycieka! Czy to tańsza alternatywa iPada Mini?

realme pad mini
(fot. Gizmochina)

iPad Mini to tablet jedyny w swoim rodzaju. Powodem tego jest fakt, że jest to niewielkie urządzenie, ale nadal tablet i to o ogromnej wydajności. Jak się okazuje, już niedługo ujrzymy tańszą alternatywę – realme Pad Mini.

realme Pad Mini – bo kompaktowy tablet nie musi być drogi

I choć do mnie iPad Mini nie przemawia (ale na początku byłem nim zainteresowany) to wiem, że dla wielu taki sprzęt byłby idealny. Jednak nie wszyscy muszą chcieć płacić za taki tablet około 2500 złotych. Można przecież taniej. I jak się okazuje, realme pracuje nad Pad Mini, czyli mniejszej wersji znanego nam realme Pad.

Filipiński oddział realme już teraz pochwalił się nowym sprzętem. Tablet ma cechować się ekranem 8,7 cala, czyli jest to całkiem trafny rozmiar. Niestety, jego rozdzielczość jest śmiesznie niska, bowiem to tylko 1340 x 800 pikseli. Pad Mini ma być napędzany budżetowym procesorem Unisoc T616. Do tego dostaniemy 3 lub 4 GB RAM-u oraz 32 lub 64 GB pamięci wbudowanej na dane. Co ważne, przestrzeń rozszerzymy o kartę pamięci do 1 TB.

realme pad mini
(fot. GizmoChina)

Tablet ma ważyć 372 gramów, a jego grubość ma wynosić 7,6 mm. Całość ma zasilać ogniwo 6400 mAh z obsługą szybkiego ładowania o mocy 18 W. Tablet ma być dostępny w wersji szarej oraz niebieskiej. Nic nam nie wiadomo o łączności 5G. Niestety, nie znamy ani daty premiery sprzętu, ani tym bardziej ceny. Ta jednak powinna być naprawdę niska, bowiem możliwości tabletu są niewielkie – mniejsze niż realme Pada, który kosztuje niecały tysiąc złotych.

Czy realme Pad Mini wygląda jak dobra alternatywa dla iPada Mini? Według mnie nie, bowiem specyfikacja jest naprawdę przeciętna. Zwłaszcza ekran, który nie ma rozdzielczości nawet Full HD. Przy 1340 x 800 zapewne będziemy mogli liczyć pojedyncze piksele.

Źródło: GizmoChina

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!