realme Pad ze Snapdragonem 870 w Europie? Pojawiły się ciekawe przecieki

realme pad
(fot. realme)

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o tym, że realme Pad faktycznie będzie sprzedawany w Europie. Niestety tamta specyfikacja w takiej cenie niezbyt była kusząca. Jak się jednak okazuje, Stary Kontynent może dostać lepszą wersję tabletu!

realme Pad z Qualcomm Snapdragon 870 w Europie?

Marka realme – chcąc wykorzystać powracającą modę na tablety – zaprezentowała własny sprzęt tej kategorii. Napędza go procesor MediaTek Helio G80 będący dobrym układem, ale oferujący co najwyżej przeciętną wydajność. Zgodnie z ostatnimi informacjami, tablet miałby być dostępny w Europie w cenie od około 1100 złotych. Za tę cenę oferowana specyfikacja byłaby za słaba, tym bardziej, że dokładając parę złotych mamy o wiele lepszy Xiaomi Pad 5.

Jak jednak wynika z najnowszych informacji, realme Pad może trafić do Europy w o wiele mocniejszej wersji. Napędzać miałby go Qualcomm Snapdragon 870, który jest o wiele mocniejszym układem. Ba! Jest to wydajniejsza jednostka niż w Xiaomi Pad 5, a dokładniej mówiąc, występuje on w Xiaomi Pad 5 Pro.

realme pad
(fot. realme)

Źródła przecieku jednak dalej twierdzą, że realme Pad dalej będzie miał “tylko” 4 GB pamięci RAM, co wręcz nie pasuje do takiego procesora. Możliwe jednak, że reszta specyfikacji się zmieni. Muszę dodać, że przy takim układzie nie mamy co się spodziewać ceny 1100 złotych. Najniższą możliwą kwotą jest – przynajmniej według mnie – 1600 złotych.

Źródło: Gizmochina przez Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!