Redmi K30 Ultra otrzyma wyświetlacz o odświeżaniu 120 Hz

Redmi K30 Ultra otrzyma wyświetlacz o odświeżaniu 120 Hz
Redmi K30 Pro

Najprawdopodobniej Redmi K30 Ultra, razem z Mi 10 Ultra oraz całym ogromem innych nowości, zostanie zaprezentowany światu już 11 sierpnia tego roku. Teraz pojawiają się kolejne informacje na temat specyfikacji tego urządzenia. Czy jest na co czekać?

Redmi K30 Ultra będzie udoskonalonym Redmi K30 Pro?

Wprawdzie Redmi K30 Pro nie trafił do sprzedaży na Starym Kontynencie, ale doczekaliśmy się wprowadzenia na europejski rynek POCO F2 Pro, który tak naprawdę różni się od flagowca submarki Xiaomi jedynie nazwą. Jedną z wad tego urządzenia, przynajmniej dla części fanów marki, było to, że oferowało ono odświeżanie na poziomie 60 Hz. Tak naprawdę zwiększona częstotliwość odświeżania staje się powoli standardem zarówno wśród topowych smartfonów jak i mocniejszych średniaków. Teraz w sieci pojawiły się informacje mówiące jasno – Redmi K30 Ultra otrzyma wyświetlacz AMOLED o odświeżaniu 120 Hz.

Redmi K30 Ultra otrzyma wyświetlacz o odświeżaniu 120 Hz

Co jeszcze wiemy na temat nadchodzącej nowości? Sam wygląd ma nie ulec zmianie. Nadal na pleckach znajdziemy cztery aparaty rozmieszczone na okręgu, a aparat do zdjęć typu selfie umiejscowiony będzie w wysuwanym module. Dzięki temu w wyświetlaczu nie znajdziemy jakichkolwiek dziur czy wcięć. Za wydajność odpowiedzialny będzie MediaTek Dimensity 1000+. Jednostka ta w testach benchmarkowych wypada oczywiście słabiej od Snapdragona 865 czy Snapdragona 865+, ale jednocześnie powinna zapewnić wydajność, która wystarczy większości nawet bardziej wymagających użytkowników.

Zobacz także: Xiaomi Mi 10 Ultra może zaskoczyć aparatem ukrytym pod wyświetlaczem

Ciężko powiedzieć czy doczekamy się wprowadzenia Redmi K30 Ultra także na rynki Starego Kontynentu, a w tym i do naszego kraju. Mi 10 Ultra ma być dość mocno limitowanym modelem, ale o flagowcu submarki Xiaomi wiemy zdecydowanie mniej. Niemniej jednak jeśli chiński producent po raz kolejny stworzy smartfon oferujący bardzo dobry stosunek ceny do możliwości to sprzęt ten może być prawdziwym hitem sprzedażowym. Wszystko stanie się jasne już jutro!

Na zdjęciu głównym znajduje się Redmi K30 Pro.

Co myślicie o Redmi K30 Ultra? Chcielibyście by smartfon ten trafił także do sprzedaży w naszym kraju? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!