Xiaomi zwariowało? Chcą wydać kolejnego Redmi Note 8?

redmi note 8t
Xiaomi Redmi Note 8T

Xiaomi w ostatnim czasie wprowadziło sporo modeli na średnią półkę cenową. Mamy tutaj całą nową serię Redmi Note 10, ale także Redmi Note 9, Redmi 9, czy nowości od POCO takie jak POCO X3 NFC, POCO M3, czy nadchodzący… POCO M3 Pro. Okazuje się jednak, że na rynku ma się pojawić także Redmi Note 8 2021. Czyżby chiński gigant chciał wywalczyć jeszcze większą część sprzedaży bazując na sentymencie i dobrych opiniach krążących wśród użytkowników Xiaomi?

Xiaomi odgrzeje smacznego kotleta. Redmi Note 8 powraca

Redmi Note 8 2021 będzie odświeżonym modelem budżetowca Xiaomi, a w zasadzie Redmi sprzed dwóch lat. Ponowne wprowadzenie modelu na rynek ujawnia strona FCC. Znajdujemy tam też specyfikację techniczną, choć nie jest ona obszerna. Sercem smartfonu zostanie układ MediaTek Helio G85 wspierany przez 4 GB pamięci operacyjnej i 62 lub 128 GB pamięci wewnętrznej. W środku znajdziemy dość skromną jak na obecne czasy baterię 4000 mAh. Będzie ona za to ładować się z mocą 22,5 W. Czyżby takie niewielkie ogniwo zwiastowało, że będzie to raczej małe urządzenie, podobnie jak debiutujący niedawno Asus Zenfone 8 “mini”?

Za obsługę będzie odpowiadał najnowszy Android 11 z nakładką MIUI 12.5. Plotki mówią, że urządzenie będzie mieć ekran IPS o odświeżaniu 120 Hz.

Jeśli Redmi Note 8 2021 zaoferuje odpowiednio niską cenę, może stać się sprzedażowym sukcesem. Dlaczego jednak Xiaomi nie wypuści nowego telefonu pod nazwą przykładowo Redmi 10 lub Redmi 10C?

Źródło: kacskrz

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!