Redmi Note 8 jednak ze Snapdragonem!

Redmi Note 8

Wciąż zastanawiamy się nad specyfikacją najnowszych średniaków od Redmi. Wiemy już, że w najbliższym czasie mają zadebiutować modele z serii Note: Redmi Note 8 i Redmi Note 8 Pro. Spodziewaliśmy się w nich obecności procesora od MediaTeka, ale najnowsze zapowiedzi mówią coś innego…

Snapdragon 665 na pokładzie

Okazuje się, że do Redmi Note 8 trafi jednostka Qualcomma. Jest to Snapdragon 665, którego mieliśmy już okazję poznać, gdyż Xiaomi wykorzystało go w modelu CC9e znanym u nas jako Xiaomi Mi A3. Niestety nie przyjął się on u nas ciepło z powodu niskiej rozdzielczości ekranu.

redmi note 8 procesor

Czy to dobra informacja? Na pierwszy rzut oka tak, ale jeśli się przyjrzymy, to zobaczymy, że Helio G90T bazuje na rdzeniach Cortex A76 i A55, a Snapdragon jedynie na A73 i A53. Propozycja Qualcomma jest za to wykonana w niższym procesie technologicznym. W zamian za niższą wydajność otrzymamy mniejsze zużycie energii i najprawdopodobniej większe wsparcie custom ROM-ów.

redmi note 8

Poczwórny aparat w Redmi Note 8

Nowe zapowiedzi pokazują, że Redmi Note 8 będzie wyglądał nieco inaczej niż wersja Pro. Ma on mieć gradientowy tył, jak widzieliśmy na innych zdjęciach. Aparaty przesunięto w lewy górny i ułożono cztery obiektywy w jednej linii.

redmi note 8 aparaty

Co najważniejsze, plakat mówi, że nie będzie tutaj matrycy 64 Mpix, a “jedynie” 48 Mpix. To najprawdopodobniej sensor Samsunga, gdyż raczej nie zostanie wykorzystana tutaj matryca Sony. To ograniczenie jest narzucone m.in. przez procesor, który nie obsługuje większych matryc. Widzieliśmy też zdjęcia ładowarki, więc wiemy, że Redmi Note 8 otrzyma USB typu C.

Zobacz też: Redmi 8A na zdjęciach. Poprzednie plotki okazały się faktem!

Więcej o telefonach dowiemy się już niedługo, bo 29 sierpnia ma mieć miejsce oficjalne premiera. Na pewno poinformujemy Was o najświeższych przeciekach, jeśli jakieś się pojawią.

Dajcie znać co sądzicie o specyfikacji Redmi Note 8. Wolelibyście go z procesorem MediaTek czy Snapdragon? Zapraszamy do komentowania.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!