Redmi 8A na zdjęciach. Poprzednie plotki okazały się faktem!

Redmi 8A na zdjęciach. Poprzednie plotki okazały się faktem!
Redmi 7A

Kilka dni temu w sieci pojawiły się informacje o nowym budżetowcu Xiaomi, który pojawił się w TENAA. Najprawdopodobniej będzie to jednak Redmi 8A, a nie Redmi 8. Teraz opublikowano rzeczywiste zdjęcia tego urządzenia. Plotki i przecieki zostały potwierdzone!

Redmi 8A wygląda naprawdę dobrze!

Budżetowce i średniaki to smartfony Xiaomi, które cieszą się największą popularnością. Jednocześnie to właśnie urządzenia z tego segmentu rynku najczęściej trafiają na rynek. Redmi 7A w Polsce pojawił się całkiem niedawno, a już coraz częściej słyszymy o jego następcy. Wróćmy jednak na chwilę do wspomnianego wcześniej Redmi 7A. Smartfon ten został wyposażony w Qualcomm Snapdragona 632. Redmi 8A ma otrzymać ośmiordzeniową jednostkę o taktowaniu do 2.0 GHz na rdzeniu (SD 632 cechuje się taktowaniem 1,8 GHz na rdzeniu), a co za tym idzie powinniśmy zobaczyć mocniejszego budżetowca niż dotychczas. Plotki mówią o wykorzystaniu Snapdragona 439, ale to byłby bez wątpienia krok w tył. Co więcej jednostka ta cechuję się taktowaniem na poziomie 1,95 GHz na rdzeniu, więc nie traktowałbym tych przecieków na serio.

 

Co ciekawe na rynku mają pojawić się aż trzy wersje urządzenia. Oprócz tej z 2 GB RAM-u i 16 GB pamięci oraz 3 GB RAM-u i 32 GB przestrzeni na pliki użytkownika do sprzedaży ma trafić także konfiguracja 4/64. I to w przypadku budżetowców Xiaomi nie jest czymś powszechnym. Pytanie czy wersja ta trafi także do Europy, bo jak zapewne doskonale część z was wie najmocniejsze konfiguracje często dostępne są jedynie w Chinach.

Zobacz także: Gorszy kwartał Huawei i rewelacyjne wyniki Samsunga oraz Xiaomi w Europie

Na pleckach mają zostać umiejscowione dwa aparaty i na ich temat tak naprawdę nadal nie wiemy nic konkretnego. Nie chce mi się wierzyć w wykorzystanie 64-megapikselowej matrycy, ale bardzo możliwe, że głównym oczkiem będzie 48 Mpix Samsung ISOCELL GM1. Całość będzie działać dzięki ogromnej baterii o pojemności 5000 mAh. Taka specyfikacja wygląda naprawdę dobrze i myślę, że Redmi 8A może okazać się kolejnym sukcesem sprzedażowym!

 

Co myślicie o tak wyglądającym nowym budżetowcu Redmi? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!