Rendery prasowe oraz zdjęcie Sony Xperia 2 pojawiły się w sieci

Rendery prasowe oraz zdjęcie Sony Xperia 2 pojawiły się w sieci

Targi IFA 2019 w Berlinie nadchodzą wielkimi krokami. Wydarzenie to będzie mieć miejsce w dniach od 6 do 11 września tego roku. Stolicę Niemiec odwiedzą najwięksi producenci urządzeń mobilnych, którzy zaprezentują światu swoje nowości. Jedną z nich będzie nowy flagowiec Sony!

Sony Xperia 2

Konferencja japońskiego producenta jest zaplanowana na dzień przed oficjalnym otwarciem IFA 2019 czyli na 5 września. Właśnie wtedy Xperia 2 zostanie oficjalnie zaprezentowana światu. Jednak już teraz, za sprawą renderów prasowych oraz zdjęcia telefonu, poznaliśmy wygląd urządzenia. I tak naprawdę tegoroczny flagowiec firmy Sony niczym szczególnym, przynajmniej w kwestii wyglądu, nie różni się od Xperii 1. Oczywiście już na pierwszy rzut oka zobaczymy przeniesione aparaty tylne, ale to tak naprawdę jedynie szczegół. Sony Xperia 2 najprawdopodobniej trafi do sprzedaży w trzech wersjach kolorystycznych – czarnej, czerwonej i zielonej.

Rendery prasowe oraz zdjęcie Sony Xperia 2 pojawiły się w sieci

Co ze specyfikacją? Tutaj nadal nie wiemy wszystkiego. Za wydajność ma być odpowiedzialny Qualcomm Snapdragon 855. Przyznam szczerze, że nie rozumiem z jakiego powodu Sony postawiło na tę jednostkę, a nie Snapdragona 855 Plus. Oczywiście przeciętny użytkownik w codziennej pracy nie zobaczymy różnicy w szybkości działania, ale jednak konkurencja w swoich flagowcach zaczyna wykorzystywać nowszy procesor, a co za tym idzie od Sony także możemy tego wymagać. Xperia 2 ma trafić na rynek z 6 GB lub 8 GB RAM-u. Niektóre plotki mówią, że zadebiutuje także specjalna wersja z aż 12 GB RAM-u. Na froncie mamy znaleźć spory wyświetlacz o rozdzielczości 3840 x 1644 pikseli.

Zobacz także: Recenzja smarfonu Sony Xperia 1, który wydaje się być absolutną klasą premium, ale to tylko złudzenie…

I to tak naprawdę wszystko co wiemy na temat nadchodzącego flagowca japońskiego producenta. Tym razem Sony wręcz doskonale ukrywa wszystkie informacje dotyczące nowej Xperii. Miejmy jednak nadzieję, że tym razem Sony dopracuje swój smartfon do perfekcji i zaprezentuje światu coś co może nawiązać realną walkę z flagowcami konkurencyjnych firm. Sam mam duży sentyment do starych Xperii, ale przyznam szczerze, że te nowe zupełnie do mnie nie trafiają. Czy tak samo będzie w przypadku Xperii 2? Czas pokaże.

Co myślicie o tak wyglądającej Sony Xperii 2? Jesteście fanami smartfonów japońskiego producenta? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!