Samsung dodaje obsługę bezprzewodowego Android Auto. Które modele są kompatybilne?

android auto main

Android Auto niedawno został zaktualizowany i przebudowany. Mimo to wciąż nie wszystkie urządzenia obsługują bezprzewodową łączność telefonu z samochodem. Praktycznie tylko posiadacze urządzeń od Google, i to nie wszystkich, mogą się cieszyć z tego udogodnienia. Teraz taką funkcjonalność dodał Samsung, do wybranych modeli ze swojej gamy. 

Samsung gwarantuje bezprzewodową łączność z Andorid Auto tylko dla flagowców

Nie ma w tym nic dziwnego, że koreański producent wyposażył w to wyłącznie najdroższe urządzenia. W przypadku linii Galaxy S, kompatybilnymi urządzeniami będą S8/S8+, S9/S9+ oraz S10/S10+. Oprócz nich, na wsparcie będą mogli liczyć użytkownicy Galaxy Note’ów, także trzy generacje wstecz. Czy Samsung doda funkcję bezprzewodowego łączenia smartfona z autem również do pozostałych modeli? Póki co nie wiadomo, lecz nie byłbym tego pewny.

samsung galaxy note 10 plus tył i rysik
Samsung Galaxy Note 10+

Zobacz też: Samsung Galaxy Note 10 Plus: pierwsze wrażenia w 5 punktach

Czym jest Android Auto?

W ramach wyjaśnienia, Android Auto to dodatek do systemów multimedialnych w samochodach. Pozwala on wykorzystać potencjał naszego telefonu z poziomu ekranu w aucie. Możemy dzięki niemu porozmawiać z Asystentem Google, skorzystać z niektórych aplikacji, przykładowo ze Spotify czy Google Maps, bądź też wykonać połączenie. Dzięki niemu możemy bezpieczniej wykonywać te operacje, choćby poprzez komendy głosowe lub sterowanie z poziomu kierownicy, bez odrywania rąk od niej. Konkurencyjnym rozwiązaniem, skierowanym w stronę użytkowników iPhone’ów, jest Apple CarPlay.

Nowy wygląd Android Auto już dostępny! Podpowiadamy jak go włączyć.

Niestety, nie każde nowe auto jest wyposażone w obsługę tego systemu od Google. Producenci każą sobie słono dopłacać, bądź nawet uiszczać abonament za wsparcie dla niego. Również nie każde auto może łączyć się ze smartfonem bezprzewodowo, niektóre modele oferują wyłącznie połączenie po kablu. Android Auto niedawno został przebudowany i jeśli interesuje was jego odświeżony wygląd, to odsyłam was do wpisu, który znajduje się powyżej. Listę aut, które mogą wspierać Android Auto, znajdziecie pod tym linkiem.

Posiadacie wsparcie Android Auto w swoim samochodzie? Korzystacie z niego na co dzień? Pochwalcie się w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!