Samsung Galaxy S10 Lite może dostać flagowe podzespoły!

galaxy s10

Samsung przy premierze nowego flagowca może poszerzyć ofertę i zaproponować oprócz modeli S10 i S10+ również słabszą wersję – S10 Lite. Początkowo obstawiałem, że będzie to sprzęt oparty na zeszłorocznym procesorze, aczkolwiek zacząłem mieć co to tego pewne wątpliwości. W bazie Geekbench pojawił się nowy wpis, dzięki któremu wiemy jakie podzespoły mogą napędzać Samsunga Galaxy S10 Lite.

Flagowe podzespoły w najniższej kofiguracji S10!

Nazwa kodowa procesora – “msmnile” – mówi nam jasno, że w S10 Lite zagości Snapdragon 855. Układ ten asystuje 6 GB RAMu, myślę jednak, że nie będzie to jedyna opcja. Jak znam życie, to pojawią się trzy wersje: 4/64 GB, 6/64 GB i 6/128 GB. Telefon ten pracuje pod kontrolą Androida Pie i nakładki One UI. Wyniki te są dużo niższe niż to co zaprezentował tajemniczy “Cepheus” od Xiaomi. Mam na to pewne wytłumaczenie, taktowanie tego procesora zmniejszono bo nie było sensu korzystać z pełnego potencjału podczas testu, który po prostu sprawdzał czy urządzenie działa poprawnie.

Samsung Galaxy S10 Lite

Samsung Galaxy S10 Lite będzie prawdopodobnie wyposażony w dwie matryce aparatu z tyłu. Oczywiście możliwe jest, że koreański producent odpłynie tak, jak w przypadku nowych modeli z serii A i użyje trzech lub nawet czterech aparatów. Mam nadzieję, że Samsung nie postawi w nowych flagowcach na kontrowersyjny design z dziurką w ekranie. Osobiście zupełnie nie podoba mi się on, natomiast bardzo polubiłem się z linią stylistyczną zapoczątkowaną przez S8.

Tylko czy aby na pewno ten telefon to S10 Lite?

Mam pewne wątpliwości, niektóre zagraniczne serwisy mówią wprost, że jest to S10 Lite, aczkolwiek… Model kodowy tego telefonu to SM-G970U. Przypomina to budowę poprzednich, zwykłych modeli flagowych, tych bez dopisków + czy Edge. Większe warianty miały taki sam numer, tylko ostatnią cyfrą zamiast “0” jest “5”, a końcowa litera zależy od tego na jaki region jest skierowane urządzenie. Tak więc możliwe, że S10 Lite wcale nie będzie mieć tak mocnego procesora…

Samsung Galaxy S10

Zobacz też: Samsung zainspirował się Huawei Mate 20 Pro – każdy z telefonów Galaxy S10 będzie miał bezprzewodowe ładowanie zwrotne

Inną opcją jest to, że Samsung zmienił numeracje modeli na odpowiednio SM-G970x dla modelu S10 Lite, SM-G973x dla zwykłej odmiany oraz SM-G975x dla “plusa”. Wcale tego nie wykluczam, być może koreański producent chce rywalizować z Apple na każdej płaszczyźnie, więc musi przedstawić model konkurencyjny do iPhone Xr. Wtedy model odchudzony mógłby mieć np. gorszy ekran, słabszą baterię przy zachowaniu najwyższej wydajności. Czas pokaże, przekonamy się już niedługo!

Czy czekacie na nowe flagowce od Samsunga? Samsung Galaxy S10 Lite mógłby być modelem konkurencyjnym dla iPhone Xr? Napiszcie w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!