Samsung Galaxy Watch FE nie ma przed nami żadnych tajemnic

Samsung Galaxy Watch4

W Internecie nic się nie ukryje. Wystarczą różnego rodzaju testy, bazy lub inne miejsca, które mogą być źródłem przecieków. Zdarza się, że samych informacji na temat przedpremierowych urządzeń dostarcza sam producent. Właśnie w taki sposób świat przed premierą poznał smartwatcha Samsung Galaxy Watch FE. Urządzenie jeszcze nie miało swojego debiutu na rynku, a już wiemy w zasadzie wszystko o jednym z koreańskich zegarków.

Samsung Galaxy Watch FE będzie dostępny w czterech wariantach

Jeden z pierwszych poznaliśmy poprzez supportową stronę firmy Samsung. Producent umieścił na niej kodowe oznaczenie SM-R861. Niestety na stronie nie było żadnej specyfikacji, która mogłaby nas zainteresować. Dziś to się zmieniło, ale wszystko w swoim czasie. Na platformie Bluetooth SIG zauważono screen, który obrazuje cztery nazwy kodowe modelu, wersję Bluetooth 5.3 oraz dokładną nazwę urządzenia, czyli Samsung Galaxy Watch FE.

Samsung Galaxy Watch FE nie ma przed nami żadnych tajemnic

Według portalu Sammobile każde oznaczenie przeznaczone jest na konkretny region. I tak model SM-R866F będzie międzynarodową wersją Galaxy Watch FE, którą Samsung będzie sprzedawał w wielu krajach na całym świecie. W przypadku wersji SM-R866N sprzedaż będzie dostępna w Korei Południowej. Z kolei egzemplarz SM-R866U będzie modelem dostępnym w USA. Niestety o czwartym oznaczeniu nie mamy żadnej informacji.

Jak wygląda Samsung Galaxy Watch FE i co wiemy o specyfikacji urządzenia?

Z całą pewnością możemy powiedzieć, że nowa wersja FE będzie istną kopią zegarka Watch 4. Potwierdza to specyfikacja, ale również nawiązanie w kodowym oznaczeniu do 4 generacji smartwatcha. Nie jest to żadne zaskoczenie, bo Samsung w przeszłości miewał takie produkcje urządzeń, które kompletnie nie miały sensu lub otrzymały tylko jeden dodatek. Zanim przejdziemy do specyfikacji zerknijmy na wygląd przedpremierowych urządzeń. Zdjęcia pochodzą od znanego informatora Sudhanshu Ambhore. Na zaprezentowanych fotografiach widzimy, że urządzenia będą dostępne w trzech kolorach: czarnym, niebieskim i różowym. Oprócz tego urządzenia będą miały silikonowe opaski na nadgarstek. Warto również spojrzeć na tarcze. Są podobne do zegarka Samsung Galaxy Watch 4. Takie nawiązanie wskazuje, że może to być zwykły remake dla modeli FE.

Sudhanshu Ambhore oprócz zdjęć podzielił się także specyfikacją. Według tego sprawdzonego informatora Galaxy Watch FE będzie dostępny w rozmiarze 40 mm otrzymując 1,2-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości 396 x 396 pikseli. Urządzenie będzie pracować z dwurdzeniowym procesorem Exynos W920, 1,5 GB RAM/16 GB pamięci wewnętrznej i oprogramowaniem One UI 5 Watch opartym na Wear OS 4. Oprócz tego zegarek będzie posiadać GPS i dwuzakresowe Wi-Fi b/g/n z dodatkową możliwością komunikacji przy pomocy Bluetooth 5.0 i NFC. Dodatkowo zegarek Samsung Galaxy Watch FE miałby posiadać akcelerometr, czujnik światła otoczenia, barometr, czujnik BIA, EKG, żyroskop i monitor pracy serca. To wszystko miałoby być zasilane baterią o pojemności 247 mAh, która ma zapewnić do 30 godzin pracy na jednym ładowaniu. Zegarek prawdopodobnie będzie posiadał magnetyczne ładowanie bezprzewodowe, podobne do wszystkich poprzednich modeli Galaxy Watch. Zegarek powinien mieć stopień ochrony IP68 w zakresie odporności na kurz i wodę (do 50 m) oraz dodatkową certyfikacją MIL-STD-810H. Urządzenie (co z resztą widzimy na zdjęciu) będzie posiadać dwa przyciski po prawej stronie, podobnie jak to ma miejsce w istniejących zegarkach z serii Galaxy. Już 10 lipca 2024 roku dowiemy się, czy powyższa specyfikacja się w pełni potwierdzi. Podczas premiery Samsung Galaxy Unpacked w Paryżu producent zaprezentuje również modele Galaxy Watch FE, Galaxy Watch 7 i Galaxy Watch 7 Ultra. Dodatkowo powinnyśmy poznać również najnowsze urządzenia z rodziny Flip i Fold 6.

Źródło: Sammobile, Sammobile

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!