Samsung wprowadzi ulepszenia wyświetlacza w telefonie Galaxy Z Flip 6

Samsung Galaxy Z Flip 6

Mając składanego smartfona wielu użytkowników zwraca uwagę na wyświetlacz. Elastyczny ekran jest bardzo delikatny i łatwo go uszkodzić. W najnowszej linii modeli Samsung Galaxy Z Flip 6 producent będzie chciał zwrócić uwagę klientów na coś jeszcze. Samsung chce poprawić komfort użytkowników w przeglądaniu obrazu i widocznego zagniecenia przechodzącego przez środek smartfona.

Samsung Galaxy Z Flip 6 otrzyma nowy ekran?

Im bliżej premiery najnowszych składanych smartfonów Samsunga, tym więcej informacji trafia do Internetu. Otrzymaliśmy już potwierdzenie na temat urządzenia Galaxy Z Fold 6 w sprawie procesora. Dziś pojawiła się ciekawa informacja na temat modelu Flip 6. Koreańskie źródła wskazują, że nowy składany telefon będzie posiadał względem poprzednika ultracienkie szkło (UTG). Czym będzie się objawiać taka zmiana? Według informacji użytkownicy nie powinni widzieć zbyt dużego zagniecenia przechodzącego przez środek ekranu. Istnieje również prawdopodobieństwo, że taka sama zamiana pojawi się w modelu Samsung Galaxy Z Fold 6, ale nie jest to potwierdzone.  

galaxy z flip

Producent stara się zmniejszyć zagniecenie przechodzące przez środek, ponieważ tego oczekuje rynek. Konkurencja w tym aspekcie stoi nieco lepiej i właśnie tu Samsung chce poprawić swoje smartfony. Oczywiście efektu zagniecenia/załamania obrazu nie da się całkowicie usunąć, ale istnieje szansa na jego zmniejszenie. Nie spodziewaj się więc niewidocznego zagniecenia, ale takiego, które powinno być jednak mniejsze. Raport, z którego pozyskano te informacje wskazuje, że już przyszłoroczny Galaxy Z Flip 7 miałby otrzymać nowy zawias, który jeszcze bardziej usunie zagniecenia.

Co wiemy o nowym składaku firmy Samsung?

Nie ma tego zbyt dużo. Urządzenie pokazało się w bazach popularnych benchmarków zdradzają, że może mieć na pokładzie procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 z opcją 8GB lub drugą możliwością 12 GB pamięci RAM. Oprócz tego spekuluje się, że telefon będzie miał akumulator podobny do poprzednika 3700 mAh lub nieco większy. Należy również przypomnieć, że Samsung testuje inteligentną baterię dla modelu Galaxy S25 Ultra. Także do specyfikacji dla modeli Galaxy Z Flip 6 trzeba podejść z dużym dystansem. Nie dość, że nie wiem zbyt dużo to wraz ze zbliżającą się premierą w Paryżu (10 lipca) kolejnych przecieków może być znacznie więcej.

Źródło: Gsmarena

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!