Smartfon Lenovo ThinkPad? Taki może powstać

Lenovo ThinkPad

Zapewne dla wielu z Was marka ThinkPad jest znana. Jak się okazuje, Lenovo zamierza wydać smartfon z popularnym logotypem.

Smartfon Lenovo ThinkPad?

Lenovo ThinkPad to przede wszystkim laptopy znane ze swojej wysokiej wytrzymałości, łatwości ulepszania i napraw, a także z bardzo dobrego wsparcia Linuxa. Nie będę kłamał – sam mam ThinkPada i naprawdę bardzo go lubię, choć nie jest zbyt młody (model E480). Lenovo jednak eksperymentuje z marką i jakiś czas dostaliśmy w zasadzie tablet z wyginającym się ekranem. Teraz przyszedł czas na… smartfon.

Smartfon Lenovo ThinkPad miałby się pojawić w ramach 30-lecia marki ThinkPad. Warto dodać, że na 25. rocznicę dostaliśmy ciekawy sprzęt, bowiem była to hybryda nowoczesnego ThinkPada z takim starym – w nową obudową włożono klawiaturę w starym stylu ThinkPadów. Połączenie zyskało serce wielu osób. Jednak właśnie teraz miałby być to smartfon.

Lenovo już sprzedawało smartfony – chociażby model Lenovo P2. Również i telefony Motoroli były przez jakiś czas nazywane jako Lenovo Moto. I nie bez powodu wspominam tutaj o Motoroli, bowiem Lenovo ThinkPad miałby być klonem modelu XT-2309. Prawdopodobnie wnętrze obu smartfonów będzie takie samo, ale różnić się ma design.

(fot. 91mobiles) Smartfon Lenovo ThinkPad
(fot. 91mobiles)

Rendery, które ujrzały światło dzienne mocno nawiązują do marki ThinkPad – jest nawet kultowy logotyp z czerwoną kropką nad “i”. Specyfikacja ma być topowa i mowa tu chociażby o procesorze Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1. Będzie też ekran Full HD+, minimum 8 GB RAM-u oraz aparat główny 50 MP. Mamy również dostać aparat ultraszerokokątny 13 MP i 2 MP do pomiaru głębi. Z przodu znajdzie się kamerka 16 MP do selfie.

Podobno telefon Lenovo ThinkPad zadebiutuje w 2023 roku. Poza tym niewiele wiadomo na temat tego sprzętu. Zwłaszcza nie wiemy na jakich rynkach się pojawi i ile ma kosztować.

Źródło: 91mobiles przez Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!