Xiaomi prawdopodobnie pracuje nad telefonem z 64-megapikselowym aparatem

xiaomi meitu

Obecnie najwyższa rozdzielczość matryc, jaką mogą się pochwalić najnowsze telefony, to 48 megapikseli. Praktycznie większość flagowców dostało matryce od Sony, w tym Xiaomi Mi 9 czy Xiaomi Mi 9 SE. Nie był to jednak produkt skierowany wyłącznie do telefonów z najwyższej półki, gdyż matrycę tę otrzymał również Redmi Note 7 Pro. Dzięki temu model ten był bardzo wyczekiwany w Polsce, jednak nie trafił do naszej dystrybucji

Kolejny Xiaomi z sensorem Samsunga?

Mogliśmy za to kupić Redmi Note 7, który również posiada matrycę 48 Mpix, ale od Samsunga. Konkretnie jest to matryca Samsung ISOCELL Slim GM1 z pikselami o rozmiarze 0,8 μm łączonymi w technologii Tetracell.matryce samsung

Zobacz też: Czy Redmi Note 7 ma aparat 48 Mpix?

Jak podaje źródło, członek społeczności XDA o nicku kackskrz (nasz rodak, który jest także na naszym czacie Telegram) znalazł w najnowszym MIUI 10 (9.6.17) China Developer dla Redmi K20 Pro odniesienia do 64-megapikselowego aparatu. Jednym z nich są zapisy odpowiedzialne za tworzenie znaku wodnego na zdjęciach.

<string name="ultra_pixel_photography_64mp_open_tip">6400万超清</string>
<string name="ultra_pixel_photography_64mp_close_tip">6400万超清已关闭</string>
<string name="accessibility_ultra_pixel_photography_64mp_on">6400万超清,开启状态</string>
<string name="accessibility_ultra_pixel_photography_64mp_off">6400万超清,关闭状态</string>
<string name="pref_menu_ultra_pixel_photography_64mp">6400万超清</string>
<string name="device_64m_watermark_default_text">64MP DUAL CAMERA</string>

Samsung ISOCELL Bright GW1

Obecnie jedynym sensorem, który wpasowuje się w te kryteria jest matryca Samsung ISOCELL Bright GW1 oznaczana też jako S5KGW1. Czym według producenta wyróżnia się ten czujnik? Po pierwsze wysoką czułością na światło (Tetracell) i funkcją Smart WDR umożliwiającą wielokrotne naświetlanie, co daje więcej szczegółów zarówno w jasnych, jak i ciemnych obszarach. Po drugie szybkim auofokusem z detekcją fazy i trybem Dual Pixel. Matryca jest rozmiaru 1/1.72″, podczas gdy GM1 ma rozmiar 1/2″. Co ciekawe, w międzyczasie Samsung pokazał również 48-megapikselową matrycę GM22 wielkości 1/2.25″.

Warto przeczytać: System Huawei istnieje i ma być szybki! Jego możliwości sprawdza też Xiaomi, OPPO i Vivo…

Xiaomi wyprzedzi Samsunga z ich własną matrycą

Wieści te wpasowują się w informację, którą podał I Ice Universe, znany z różnych przecieków. Według niego nadchodzący telefon Redmi będzie pierwszym urządzeniem w Chinach, które wykorzysta właśnie tę matrycę. Tym samym wyprzedzi Samsunga Galaxy A70s.

xiaomi

W poście mowa również o urządzeniu z serii A, więc możliwe, że telefon ten zadebiutuje w Europie jako Xiaomi Mi A3. W połączeniu ze Snapdragonem 730 może wyjść z tego całkiem ciekawe urządzenie. Nie wiem jednak, jak Xiaomi mogłoby nazwać ten telefon w Chinach, gdyż Redmi Note 8 zadebiutuje raczej na całym świecie. Mi 9x też odpada, gdyż to Mi, a nie Redmi.

Co sądzicie o aparacie z 64 megapikselami? Dobry krok czy zabieg marketingowy?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!