Snapdragon 865+ oficjalnie zaprezentowany!

Snapdragon 865+

Wiadomo było, iż Qualcomm zamierza wypuścić “podrasowaną” wersję swojego topowego procesora, Snapdragon 865. Wbrew niektórym przypuszczeniom o jego późniejszej premierze, układ ten został zaprezentowany. Co ma do zaoferowania nam Snapdragon 865+?

W końcu przekroczono ten próg!

Układ Qualcomm Snapdragon 865+, to 8-rdzeniowy procesor wykonany w 7 nm procesie technologicznym. Jego najwydajniejszy rdzeń, Kryo 585, ma taktowanie na poziomie aż 3.1 GHz! Jest to pierwszy układ, który będzie stosowany w urządzeniach mobilnych, który przekroczył próg 3 GHz. Jestem ciekaw tego, jakie taktowania będzie mieć w takim razie ich następny procesor. Pozostałe rdzenie to 3 x Cortex-A77 o taktowaniu 2.42 GHz i 4 x Cortex-A55 z zegarem 1.8 GHz. Ponadto, jego układ graficzny, Adreno 650, został również ulepszony – jest wydajniejszy o 10%. Zastosowano tu także FastConnect 6900, dzięki czemu obsługuje on Wi-Fi 6E, co pozwala osiągnąć prędkość pobierania na paśmie 6 GHz nawet do 3.2 Gb/s.

Snapdragon 865+ oficjalnie zaprezentowany!

Zobacz także: Seria Redmi K30 cieszy się sporą popularnością!

Skoro już o łączności bezprzewodowej mowa, znajdziemy tu obsługę Bluetooth 5.2 z kodekiem aptX Adaptive. Oczywiście, obsługuje on sieć 5G, a to za sprawą dobrze znanego modemu Snapdragon X55. To tyle różnic względem jego poprzednika, Snapdragona 865. Nie ma tu zatem tak naprawdę wiele różnic względem poprzednika, to tylko, można powiedzieć, Snapdragon 865 po tuningu. Nie oznacza to jednak tego, że różnice te są niezauważalne. Te 3 GHz to, można powiedzieć, magiczna bariera, którą w końcu Amerykanie przebili jako pierwsi. Jestem ciekaw, czy, a może raczej jak szybko (bo tak naprawdę to kwestia czasu) uda się to zrobić także MediaTekowi. Jak myślicie, zdążą jeszcze w tym roku?

Snapdragon 865+ oficjalnie zaprezentowany!

Zastanawiacie się, jaki smartfon otrzyma go jako pierwszy? Zostanie on zastosowany w dwóch smartfonach dedykowanych graczom, które ujrzymy jeszcze w tym miesiącu. Będzie to ASUS ROG Phone 3 oraz Lenovo Legion, których to premiera odbędzie się już 22 lipca, za niecałe dwa tygodnie. W takim razie już niedługo będzie można porównać jego wydajność z bazowym Snapdragonem 865 w praktyce.

Czekacie na pierwsze smartfony z tym układem? Co sądzicie o tych zmianach?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!