SparkyLinux wydany w wersji 2022.04

sparkylinux-kde-plasma

SparkyLinux to dystrybucja Linuxa przygotowywana przez polskich deweloperów. Bazuje na Debianie i właśnie została wydana w nowej wersji. Co takiego wnosi aktualizacja 2022.04?

SparkyLinux to system operacyjny typu Linux bazujący na innej dystrybucji, a mianowicie na Debianie – w sumie podobnie jak Ubuntu. Ten system jest chwalony za stabilność, szybkość i wygodę. Do tego jest on często aktualizowany i usprawniany. Tak jak wspomniałem wcześniej, jest on opracowywany w Polsce.

SparkyLinux zaktualizowany do wersji 2022.04

Twórca systemu SparkyLinux właśnie poinformował, że została wydana nowa aktualizacja. Oznaczono ją jako 2022.04 i uaktualnia wariant (semi)rolling tego OS-a. Co takiego wnosi aktualizacja?

Przede wszystkim naprawiono błędy związane z DNS. Jak się okazuje, po instalacji SparkyLinux 2022.03 na dysku, konfiguracja DNS stawała się nie taka, jak trzeba. Teraz zostało to poprawione. Jak zwykle, zaktualizowano wszystkie pakiety z repozytorium testing Debiana i Sparky. Wszystko jest datowane na 14 kwietnia 2022 roku. Co równie ważne, zaktualizowany został także Firefox do nowej wersji.

sparkylinux-logo
sparkylinux-logo

Jeśli masz SparkyLinux, to wszystkie nowości zapewne masz zainstalowane – o ile wykonałeś akcje sudo apt update && sudo apt upgrade. Jeśli natomiast jesteś zainteresowany systemem, to możesz go ZA DARMO pobrać >>stąd<< i dowolnie wykorzystywać.

Źródło: SparkyLinux

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!