Polski system SparkyLinux zaktualizowany! Co dodano?

sparkylinux-kde-plasma

Produkcja systemów operacyjnych w Polsce ma się całkiem dobrze. Chyba najpopularniejszym pozostaje SparkyLinux, który cieszy się naprawdę dobrymi opiniami na całym świecie. Właśnie został zaktualizowany do wersji 6.2. Co dodano?

SparkyLinux 6.2 został wydany

SparkyLinux to dystrybucja Linuxa tworzona w Polsce. Bazuje ona na Debianie i cieszy się naprawdę pozytywnymi opiniami. System jest na bieżąco aktualizowany i możemy go pobrać w dwóch wersjach – stabilnej oraz (Semi-)Rolling. I to właśnie ta pierwsza edycja doczekała się aktualizacji do wersji 6.2.

SparkyLinux 6.2 to przede wszystkim zaktualizowane pakiety z repozytorium Debiana i Sparky. Ponadto zaimplementowano Linux Kernel 5.10.84 (choć można ręcznie zainstalować 5.15.5). Dodano także Firefoxa ESR w wersji 91.5.0 (ESR, to specjalna, stabilna wersja o długim okresie wsparcia). Jednak istnieje opcja zainstalowania aktualnej wersji, czyli 97.

SparkyLinux 6.2
SparkyLinux 6.2

Nie możemy zapomnieć o kliencie poczty Thunderbird 91.5.0, VLC 3.0.16, LibreOffice 7.0.4 (polecam jednak zainstalować najnowszą wersję 7.3), LXQt 0.16, Xfce 4.16 oraz Openbox 3.6.1-9. Środowisko KDE Plasma zostało zaktualizowane do wersji 5.20.5. Zaimplementowano również drobne poprawki błędów.

SparkyLinux 6.2
SparkyLinux 6.2

SparkyLinux jest systemem dostępnym w wielu wersjach z różnymi środowiskami graficznymi. Do wyboru jest chociażby LXQt, KDE Plasma, Xfce, a także MInimalGUI (Openbox) czy MinimalCLI (czyli tylko interfejs tekstowy). System zainstalujemy również na różnych architekturach procesorów.

SparkyLinux jest systemem darmowym i dostępnym dla każdego. Pobierzecie go >>stąd<<.

Źródło: SparkyLinux

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!