Specyfikacja Google Pixel 4 i Pixel 4 XL pojawiła się w sieci

pixel 4

Fani czystego Androida z niecierpliwością wyczekują premiery Pixela 4 i Pixela 4 XL. Smartfony te pojawią się na rynku dopiero w październiku, ale najprawdopodobniej już teraz poznaliśmy ich specyfikację. Oczywiście to jedynie plotki, które w żaden sposób nie zostały potwierdzone przez producenta, ale w każdej plotce znajduje się ziarno prawdy!

Specyfikacja Pixela 4 i Pixela 4 XL

To, że nowe smartfony Google będzie można obsługiwać samymi gestami wiemy już od jakiegoś czasu. Wszystkie czujniki oraz aparat do zdjęć typu selfie zostaną umiejscowione nad wyświetlaczem. Najprawdopodobniej zarówno Pixel 4 jak i Pixel 4 XL będą pozbawione notcha, dziury czy jakiegokolwiek innego wcięcia w ekranie. Obie nadchodzące nowości firmy Google mają otrzymać ekran typu OLED. W przypadku Pixela 4 będzie to jednak panel o przekątnej 5,7 cala i rozdzielczości FullHD+, a w Pixelu 4 XL przekątna będzie wynosić 6,3 cala przy rozdzielczości QHD+. Specyfikacja Google Pixel 4 i Pixel 4 XL pojawiła się w sieci

Zobacz także: Google Pixel 4 z FaceID i AirMotion?

Za wydajność odpowiedzialny ma być Qualcomm Snapdragon 855. Wprawdzie nie jest to najnowsza jednostka amerykańskiego giganta, ale Google już niejednokrotnie udowadniało, że jest w stanie tak zoptymalizować swoje smartfony, że te nie muszą cechować się topową specyfikacją. Pixel 4 trafi na rynek z 4 GB RAM-u, a Pixel 4 XL z 6 GB. W obu przypadkach na pleckach mamy znaleźć dwa aparaty. Głównym oczkiem będzie 12-megapikselowa matryca z optyczną oraz elektroniczną stabilizacją obrazu, a dodatkową 16-megapikselowy teleobiektyw.

Całość powinna działać dzięki baterii o pojemności 2800 mAh w przypadku Pixela 4 oraz 3700 mAh w przypadku Pixela 4 XL. Oczywiście nie zabraknie szybkiego ładowania, Androida Q na starcie i długoletniego wsparcia z aktualizacjami zarówno samego systemu z zielonym robocikiem jak i zabezpieczeń. I jeśli przedpremierowa specyfikacja nowości firmy Google okaże się faktem to smartfony te będą naprawdę sensownym wyborem dla wszystkich fanów czystego Androida. Miejmy nadzieję, że tym razem amerykański producent nie zapomni o naszym kraju i doczekamy się w końcu oficjalnej dystrybucji, która powinna znacząco obniżyć ceny Pixele w Polsce.

Co myślicie o takiej specyfikacji Pixela 4 i Pixela 4 XL? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!