Starsze flagowce LG otrzymują aktualizację do Velvet UI

LG VELVET

Koreański producent zapowiadał jeszcze przed premierą modelu oznaczonego jako Velvet, że smartfon ten będzie początkiem zupełnie nowej drogi. Urządzenie to trafiło na rynek z nakładką UX 10 nazywaną także Velvet UI. Co ciekawe nakładka ta trafi także do starszych flagowców tej firmy!

Aktualizacja smartfonów LG do Velvet UI

Pierwszym z flagowców koreańskiego producenta, który już od jakiegoś czasu dostępny jest na rynku, a jednocześnie już teraz otrzymał aktualizację do Velvet UI jest model oznaczony jako V50. Aktualizacja ta pojawiła się już u użytkowników z Korei za pośrednictwem OTA. Oczywiście nie wszyscy posiadacze LG V50 otrzymali Velvet UI w tym samym czasie, ale sam producent zapowiedział, że już niedługo każdy posiadacz tego smartfona będzie mógł cieszyć się zupełnie nowym interfejsem. W najbliższym czasie aktualizację otrzymają także modele G7, G8, V35, V40 oraz V50S.

Starsze flagowce LG otrzymują aktualizację do Velvet UI

Jednocześnie nie możemy być w stu procentach pewni, że to wszystkie modele, które będą działać pod kontrolą Velvet UI. Dla LG model sprzęt, który trafił na rynek pod nazwą Velvet miał być rozpoczęciem zupełnie nowej drogi. I chociaż sam interfejs nie jest rewolucją, a jedynie ewolucją tego, co widzieliśmy już wcześniej.

Zobacz także: Słuchawki LG, które same usuną zarazki podczas ładowania? Brzmi rewelacyjnie!

Niemniej jednak koreański producent chwali się znacznie lepszą optymalizacją oraz znaczącą poprawą czasu pracy na jednym ładowaniu. I tak naprawdę dopiero teraz, w momencie, gdy starsze smartfony otrzymają Velvet UI, dowiemy się ile w tych zapewnieniach jest prawdy. Data aktualizacji dla pozostałych flagowców LG pozostaje tajemnicą. Korańska firma powinna rozpocząć udostępnianie Velvet UI poprzez OTA już w najbliższym czasie, a co za tym idzie posiadacze wyżej wymienionych telefonów muszą uzbroić się w jeszcze trochę cierpliwości!

Na zdjęciu głównym znajduje się LG Velvet.

Co myślicie o smartfonach LG? A może korzystacie z urządzeń koreańskiego producenta i czekacie na aktualizację do Velvet UI? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!