Steam pozbędzie się trybu Big Picture. Wszystko przez Steam Deck

steam deck

Jak się okazuje, Steam Deck to nie tylko sama konsola, co ma dostęp do sklepu – to również pewne drastyczne zmiany. Valve zaczyna od usunięcia ekranu Big Picture, który zastąpi kompletnie nowym interfejsem.

Big Picture zostanie usunięty. Na jego miejsce przyjdzie nowy widok

Big Picture to specjalny tryb wyświetlania w Steamie, który dostosowuje interfejs pod wielkie ekrany telewizorów – coś na wzór konsol. Niestety, tryb ten niezbyt współpracuje już z nieco mniejszymi monitorami komputerów, gdzie siedzimy bliżej ekranu, a sterowanie myszką i klawiaturą okazało się nie być zbyt przyjemne. Dlatego też Valve coś na to poradzi.

Gdy oglądamy jakieś filmy związane z Steam Deck, to możemy zauważyć, że sklep ten ma nieco inny, nowoczesny interfejs. Jak się okazuje, Valve może ten interfejs może przenieść również do zwykłego Steama na regularnych komputerach PC, w tym na Windows. Czy jednak ten będzie tam pasował? Nie jestem pewien, wszak powstał on z myślą o 7-calowym ekranie dotykowym, a nie 24-calowych monitorach, gdzie input wykonywany jest za pomocą myszki i klawiatury.

steamos 3.0
Interfejs w SteamOS na Steam Deck

Valve jeszcze nie ustaliło daty wprowadzenia nowego interfejsu do aplikacji Steam. Przypuszczamy, że stanie się to w grudniu lub w styczniu 2022 roku.

Źródło: The Verge

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!