Szef Xboxa zadowolony z Steam Deck. Miał okazję sobie pograć

steam deck

Temat konsoli Steam Deck nie słabnie. Szansę przetestować nowy sprzęt miał nawet szef Xboxa Phil Spencer. Postanowił on tym faktem się pochwalić i okazuje się, że jest z konsoli naprawdę zadowolony.

Steam Deck to nowa konsola typu handheld, która oferuje naprawdę dobre podzespoły – dokładnie te same co konsole stacjonarne nowej generacji, ale znacznie okrojone (mowa tu o CPU AMD APU Zen 2 oraz grafice RDNA). Tak, mamy tutaj procesor x86_64, czyli taki sam jak w komputerach stacjonarnych, a to sprawia, że będziemy mogli uruchamiać wszystkie gry jakie mamy w bibliotece Steam. Ponadto konsola pracuje w oparciu o system Linux, dokładnie o dystrybucję SteamOS. Sprzęt można normalnie połączyć z myszą, klawiaturą i monitorem, co sprawi, że otrzymamy komputer stacjonarny z pulpitem KDE Plasma podobnym do Windows 10.

Szef Xboxa chwali Steam Deck

Szef Xboxa, za pośrednictwem Twittera, poinformował, że miał możliwość spędzić trochę czasu z konsolą Steam Deck. Jak się okazuje, jest on całkiem zadowolony i pochwalił Valve za kawał dobrej roboty. Co ciekawe, dodał, że pograł w gry z… Xboxa.

Tak, jest to następne urządzenie, które daje nam dostęp do Game Passa. Potwierdza to sam tweet Phila Spencera, który napisał, że grał w Halo oraz Age of Empires za pośrednictwem xCloud. Warto dodać, że xCloud działa na Linux (a zarazem na SteamOS) za pośrednictwem przeglądarki internetowej – Windows nie jest potrzebny.

Oczywiście, że Microsoft może cieszyć się ze Steam Decka. Wszak jest to kolejne urządzenie przenośne, które daje wygodny dostęp do xCloud i Game Pass. Co prawda, Linux za pośrednictwem SteamOS może Windowsowi nieco podebrać graczy, jednak dla Microsoftu to właśnie teraz chmura się bardzo liczy.

Źródło: PPE

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!