Targi CES 2021 nie odbędą się w Las Vegas. Tym razem musimy zadowolić się konferencjami online

ces logo

Patrząc na sytuację na świecie w najbliższym czasie nie będziemy mogli mówić o końcu globalnej epidemii koronawirusa. Z tego też powodu odwołano już sporo wydarzeń, a teraz podjęto decyzję o przeniesieniu Consumer Technology Association czyli znanych targów CES do sieci.

CES 2021 tylko online

Targi CES są jednym z największym wydarzeń w branży technologicznej. Co roku w Las Vegas pojawiają się dziesiątki tysięcy fanów różnorakich firm jak i dziennikarzy, którzy chcą na własne oczy zobaczyć nowe rozwiązania czy prototypy. Patrząc na aktualną sytuację na świecie zorganizowanie wydarzenia, podczas którego aż tak duża liczba odwiedzających miałaby znaleźć się w jednym miejscu wydaje się wręcz niemożliwe. I organizatorzy już teraz postanowili podjąć decyzję o odwołaniu targów CES 2021 w Las Vegas. Czy to oznacza, że nie zobaczymy ogromu nowości? Oczywiście, że nie!

Organizatorzy już teraz zapowiedzieli, że od 6 do 9 stycznia 2021 roku będą mieć miejsce targi, które odbędą się w sieci. Bez wątpienia będzie to coś zupełnie nowego zarówno dla samych wystawców jak i dla nas, użytkowników. Niemniej jednak ma to także swoje plusy. Pojawienie się w Las Vegas dla wielu osób nie było możliwe, a teraz tak naprawdę każdy fan nowych technologii będzie mógł na żywo śledzić wybrane przez siebie premiery.

Zobacz także: Izera – tak będzie się nazywać polska marka samochodów elektrycznych. Co zaoferuje nam ElectroMobility Poland?

Na pełną listę firm chcących wziąć udział w CES 2021 w formie wirtualnej musimy poczekać, ponieważ do stycznia pozostało jeszcze naprawdę sporo czasu. Liczę jednak na to, że nie zabraknie większości globalnych gigantów, którzy będą chcieli pokazać światu swoje nowości. Organizatorzy zaznaczają także, że targi w 2022 roku mają wrócić do Las Vegas i opcja przeniesienia wydarzenia tego jedynie do sieci na dłuższą metę nie jest możliwa.

Co myślicie o decyzji organizatorów Consumer Technology Association? Zamierzacie śledzić CES 2021 w sieci? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!