Telegram z nową aktualizacją! Wprowadza więcej zmian niż tylko subskrypcję premium

Telegram
(fot. Telegram)

Dzisiejsza aktualizacja Telegrama wprowadza znacznie więcej niż tylko subskrypcję premium. Co takiego wprowadzono?

Telegram z aktualizacją

Telegram właśnie wprowadził nowe uaktualnienie, które wnosi nie tylko subskrypcję premium. Dodano także funkcje dostępne dla wszystkich.

Uwaga: nowa aktualizacja jest wydawana partiami i pojawia się w różnych częściach świata.

O Telegram Premium więcej przeczytacie tutaj:

Tak jak już zaznaczano, pomimo wersji premium, twórcy dalej będą rozwijać możliwości aplikacji dla użytkowników darmowych. Tym razem wprowadzono prośby o dołączenie do grup publicznych. To umożliwia administratorom grup sprawdzanie nowych członków przed zatwierdzeniem ich do pisania na czacie. To z pewnością jest dobrą opcją zadbania o grupę.

Telegram
(fot. Telegram)

Pojawiły się także plakietki weryfikacyjne w czatach. Podobnie jak na Twitterze, tak i tutaj osoby publiczne i organizacje mogą zweryfikować swoją grupę, kanał lub bota otrzymując plakietkę weryfikacyjną. To sprawia, że mamy pewność, że dane wiadomości pochodzą z potwierdzonego źródła.

Twórcy botów od teraz mogą umieścić zdjęcie lub film w sekcji „Co może robić ten bot?”. Android natomiast zyskał ulepszone podglądy czatów. Teraz możemy je przewijać, aby zobaczyć cały czat bez oznaczania go jako przeczytany. Nowy przycisk pozwala oznaczyć czat jako przeczytany, wyciszyć go, a także przypiąć lub usunąć.

Przywrócono także funkcję automatycznego zapisywania multimediów do galerii. Opcję można włączać i wyłączać osobno dla czatów z użytkownikami, grup lub kanałów. Wysyłanie plików na iOS zostało uprzyjemnione i od teraz pokazuje się pasek postępu.

Użytkownicy systemu macOS mogą wybrać dowolną naklejkę lub animowane emoji jako zdjęcie profilowe. W zasadzie to udostępniono cały dedykowany temu kreator.

Twórcy chwalą się również ponad 100 poprawkami i optymalizacjami na każdym z klientów komunikatora. Użytkownicy iOS z najnowszymi iPhone’ami i iPadami otrzymują znacznie płynniejsze animacje w całej aplikacji. Userzy Androida dostają lepszą jakość dźwięku i obrazu w wiadomościach głosowych i wideo, a także opcje ustawiania alternatywnych ikon aplikacji, usuwania wszystkich ostatnich naklejek naraz i tłumaczenia biografii użytkowników lub opisów czatów.

Tak jak wspomniałem wyżej, aktualizacja jest wydawana stopniowo i lada moment powinna trafić również i do Polski.

Źródło: Telegram

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!