Telegram z rekordem! Aplikację pobrano aż miliard razy

telegram

Telegram to komunikator, z którego korzystam od 4 lat. Aplikacja jest dostępna na wiele platform i możemy ją zainstalować bardzo wygodnymi metodami – chociażby na Linuxie jako Flatpak i AppImage, czy na Androidzie ze Sklepu Google Play lub jako osobny plik .apk. Jak się okazuje, właśnie padł ważny rekord.

Telegram jest wyjątkowym komunikatorem internetowym. Głównie dlatego, że oferuje on szeroką prywatność, ogromną liczbę funkcji oraz brak płatności. Serio, wszystko to, co ma Telegram jest dla nas dostępne za darmo. Przynajmniej jeszcze tak jest, bo już jakiś czas temu twórcy zapowiedzieli wprowadzenie płatności za dodatki – jednak prawdopodobnie mowa tu o dodatkowym kontencie, a nie większych funkcjach.

Telegram pobrany już miliard razy

Jak wynika z najnowszego raportu, Telegram został pobrany już ponad miliard razy na całym świecie. To też oznacza, że aplikacja weszła do elitarnego grona oprogramowania, któremu się to w ogóle udało. Skalę sukcesu dodaje to, że platforma wystartowała pod koniec 2013 roku, więc nie ma nawet 10 lat.

Skąd pochodzą użytkownicy Telegrama? Oczywiście Telegram jest dostępny na całym świecie, również w Polsce wraz z oficjalnym tłumaczeniem. Jednakże to właśnie z Indii pochodzi największa grupa użytkowników, która stanowi aż 22% całości instalacji. Kolejne miejsce należy się Rosji, która stanowi 10% bazy użytkowników, a następnie mamy Indonezję z wynikiem 8%. Niestety, nie wiemy jak wypada Polska, jednak nie spodziewałbym się tutaj fajerwerków – u nas nadal bez wątpienia króluje Messenger Facebooka.

rootblog-qr
Skanując powyższy kod QR możecie dołączyć do naszej grupy na Telegramie

Telegram na przestrzeni lat szybko rósł, jednak to dopiero 2021 rok znacznie przyspieszył proces. Platforma może zawdzięczać to głównie WhatsAppowi, który wprowadził nowy regulamin kujący w prywatność użytkowników i jeszcze bardziej integrujący komunikator z Facebookiem. To nie spodobało się użytkownikom, którzy szukali alternatywy i najczęściej wybierali Signala i właśnie Telegrama.

Warto jednak dodać, że rekord dotyczy liczby instalacji komunikatora. Aktywnie z platformy korzysta o wiele mniej użytkowników, jednak nadal są to ogromne wyniki. Mowa tu aż o około 500 milionach aktywnych userów miesięcznie.

Źródło: TechCrunch

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!