Thunderbird 91 pojawi się już niedługo i przyniesie masę nowości!

thunderbird
Thunderbird, “jeszcze” aktualne logo

Zapewne wielu z Was zna takie narzędzie jak Thunderbird. Jest to produkt Mozilli oparty o Firefoxa, który daje nam wygodny dostęp do poczty elektronicznej, a także do kalendarza i zadań. Za pomocą jednego narzędzia możemy świetnie zarządzać swoją pracą. Jak się okazuje, program po długim czasie dostanie sporą aktualizację.

Mozilla Thunderbird 91

Mozilla Thunderbird to popularne i wygodne narzędzie do obsługi poczty elektronicznej oraz kalendarzy i list zadań. Program na tyle dobrze spełnia swoje zadanie, że sam z niego korzystam. Thunderbird bazuje na Firefoxie, jednak jest aktualizowany o wiele rzadziej – zwłaszcza gdy mowa tutaj o dużych aktualizacjach. Jak się jednak okazuje, już niedługo nowym stabilnym wydaniem będzie Thunderbird 91 (aktualnie mamy 78).

Nowości zauważmy już zaraz po uruchomieniu, bowiem kompletnie odświeżono Początkową konfigurację. Od teraz pozwala ona na szybkie skonfigurowanie skrzynek pocztowych, ale również kalendarzy zdalnych CalDAV, podpisów oraz list kontaktów. Istnieje również możliwość wygodnego ustawienia szyfrowania.

Dodano także sporo zmian wizualnych, zwłaszcza w kalendarzu, co powinno się pozytywnie odbić na użyteczności. Co ważne, zaimplementowano obsługę przycisków Redo i Undo dla tworzenia wydarzeń w kalendarzu oraz w listach zadań. Ponadto nie zabrakło wielu poprawek błędów i innych ulepszeń. Co ciekawe, nie zdecydowano się jednak na implementację interfejsu Proton, który w przeglądarce Firefox jest dostępny już od jakiegoś czasu. Więcej o Protonie dowiecie się >>stąd<<.

Mozilla Thunderbird to darmowe oprogramowanie typu Open Source. Jest ono dostępne na wiele systemach i platformach, w tym na Windowsa, macOS oraz Linuxa. Thunderbird 91 pojawi się już niedługo.

Źródło: 9to5Linux

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!